REKLAMA

Wynagrodzenia w Kancelarii Premiera po nowemu

2020-10-21 13:10
publikacja
2020-10-21 13:10
fot. Aleksiej Witwicki / FORUM

Dostosowanie wysokości wynagrodzeń do minimalnego wynagrodzenia i wzrostu w sferze budżetowej, likwidacja niektórych stanowisk oraz włączenie stanowisk z resortu cyfryzacji - zakłada projekt rozporządzenia premiera o zasadach wynagrodzeń pracowników KPRM opublikowany w środę.

Zgodnie z projektem rozporządzenia zatrudniony w KPRM ekspert będzie musiał mieć wyższe wykształcenie i trzy lata stażu pracy, a jego wynagrodzenie zasadnicze będzie wynosiło od 4 do 8 tys. zł brutto. Z kolei asystenci, w tym asystenci premiera, wicepremierów, ministrów-członków RM będą zarabiać od 3 do 7 tys. zł brutto i również będą musieli posiadać wyższe wykształcenie.

Administrator będzie zarabiał od 2,8 tys. zł do 6 tys. i będzie musiał posiadać minimum średnie wykształcenie. Z kolei sekretarz lub sekretarka z minimum średnim wykształceniem będą zarabiać od 2,8 tys. zł do 5,5 tys. zł brutto. Ostatnim ze stanowisk jest "operator", co do którego nie określono wymogu posiadanego wykształcenia, będzie zarabiał od 2,8 tys. zł do 4 tys. zł brutto.

Podwyżki płac miałyby obowiązywać z datą wsteczną - od 6 października tego roku.

W uzasadnieniu do projektu podkreślono, że w katalogu stanowisk w KPRM znalazły się także stanowiska z Ministerstwa Cyfryzacji włączonego do Kancelarii. Do katalogu stanowisk wprowadzone zostały stanowiska eksperta z wymaganiami wyższego wykształcenia i trzema latami pracy oraz administratora z wymaganiami średniego wykształcenia oraz operatora.

Z katalogu wyłączono natomiast stanowiska kierowcy samochodu osobowego oraz konserwatora, ponieważ - jak podkreślono w uzasadnieniu - nie planuje się ich utrzymania w KPRM.

Część stanowisk zostało także usuniętych z katalogu, ponieważ nie są - jak dodano w uzasadnieniu - stanowiskami urzędniczymi w służbie cywilnej. Chodzi m.in. o stanowiska: dyrektora (i wicedyrektora) departamentu, biura, sekretariatu, głównego księgowego, radcy premiera, wicepremiera i szefa KPRM, radcy prawnego, naczelnika wydziału, głównego specjalisty, starszego specjalisty, starszego legislatora, starszego księgowego, kierowników kancelarii ogólnej, kancelarii tajnej i archiwum,

Ponadto - jak zaznaczono - projekt zakłada dostosowanie przedziałów wysokości wynagrodzenia zasadniczego do obowiązującej wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wzrostu w 2020 r. o 6 proc. wynagrodzeń w sferze budżetowej.

Zgodnie z projektem decyzję o ewentualnej podwyżce wynagrodzenia będzie podejmował Dyrektor Generalny KPRM. (PAP)

autor: Mateusz Roszak

mro/ par/

Źródło:PAP
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (10)

dodaj komentarz
meryt
Powiedział.

jes "troll drugiej klasy"

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Premier-Dokonywane-sa-zakupy-sprzetu-specjalistycznego-7983994.html
dlaczego_nie odpowiada meryt
Trudno nazwać urządzenia które zakupił PiS sprzętem medycznym
meryt odpowiada dlaczego_nie
karbinadel "Zapewne są to respiratory samoobsługowe?"
samsza
Krótko, jest ich tam jak psów...
anty12
Polaczki z PiSu daja sobie podwyzki a listonoszy zwalniaja. Jaka trzeba byc cyniczna k zeby cos takiego zrobic. W tych wszystkich kancelariach pracuje sie po znajomosci. Im sie nalzezy, reszta niech zre miske ryzu + .. Lekarz ma zap za miske ryzu a jakas pisa biurowa bedzie brac wiecej nic mloy lekarz. To jet tylko mozliwe z Polaczki z PiSu daja sobie podwyzki a listonoszy zwalniaja. Jaka trzeba byc cyniczna k zeby cos takiego zrobic. W tych wszystkich kancelariach pracuje sie po znajomosci. Im sie nalzezy, reszta niech zre miske ryzu + .. Lekarz ma zap za miske ryzu a jakas pisa biurowa bedzie brac wiecej nic mloy lekarz. To jet tylko mozliwe z bantustanie.
rysiek58
"Zgodnie z projektem rozporządzenia zatrudniony w KPRM ekspert będzie musiał mieć wyższe wykształcenie i trzy lata stażu pracy"

Jeśli mamy oszczędzać na ekspertach od których zależą nasze losy to na czym nie mamy oszczędzać? musimy inwestować w specjalistów i tak niestety dobry specjalista kosztuje,
"Zgodnie z projektem rozporządzenia zatrudniony w KPRM ekspert będzie musiał mieć wyższe wykształcenie i trzy lata stażu pracy"

Jeśli mamy oszczędzać na ekspertach od których zależą nasze losy to na czym nie mamy oszczędzać? musimy inwestować w specjalistów i tak niestety dobry specjalista kosztuje, dlatego że mnóstwo prywatnych firm bardzo chętnie go zatrudni i jeszcze dopłacą. Należy konkurować o najlepszych a jak to zrobić skoro dziś każdy mówi -chcę więcej. Nie ma wyboru. Wysoka jakość = wysoki koszt.
shadow_xx
Niby masz rację, ale nie w dobie takiego kryzysu. Firmy tracą zlecenia, obniżają pracownikom pensje, ale jak to mówią: rząd zawsze się wyżywi.
rysiek58 odpowiada shadow_xx
zgadza się, firmy tracą zlecenia dlatego jest przygotowywana dalsza pomoc dla firm i pracowników.
killgore
Podwyżki płac? Te miernoty już wstydu nie mają...

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki