Wyjechały autobusy po klientów Intertour

Biuro podróży Intertour z Krakowa ogłosiło w piątek niewypłacalność. Według informacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego na wycieczkach zagranicznych przebywa 179 klientów tego biura. Dziś 6 rano pierwsze autokary wjechały po małopolskich turystów.

(fot. kamchatka / YAY Foto)

Jak poinformowało PAP w piątek wieczorem biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego, biuro Intertour posiada gwarancję ubezpieczeniową w związku z wykonywaną działalnością turystyczną wystawioną przez Towarzystwo Ubezpieczeń Inter Polska S.A . Z tych środków w pierwszej kolejności sfinansowane zostaną powroty turystów do Polski.

Według przekazanych informacji, w niedzielę autokarami wrócą 74 osoby: 29 turystów z Bułgarii, 26 z Chorwacji i 19 z Czarnogóry. Kolejne powroty z tych samych kierunków zaplanowano na 7 sierpnia - 96 osób oraz 12 sierpnia - 9 osób. Przedstawiciele urzędu zaznaczają, że liczba powracających może się zmieniać, bo listy są aktualizowane na bieżąco.

Jutro 74 turystów będzie w kraju - powiedział Radiu Kraków Leszek Zegzda, prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej. Największa grupa - 29 osób - wróci z Bułgarii. Terminy powrotu są umówione z rezydentami.

W Bułgarii, Chorwacji i Czarnogórze pozostanie jeszcze ponad stu klientów upadłego biura. Ich powroty zaplanowane są na 7 i 12 sierpnia.

Kolejnych ok. 250 klientów krakowskiego biura podpisało umowy i wpłaciło pieniądze na wycieczki, ale jeszcze z nich nie skorzystało. Mogą oni ubiegać się o zwrot wpłat za niezrealizowane imprezy turystyczne bezpośrednio u ubezpieczyciela.

Wszelkie informacje na ten temat i formularz zgłoszenia szkody z umowy gwarancji ubezpieczeniowej są dostępne na stronie www.malopolskie.pl.

PAP/IAR

Źródło: Bankier24

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 0 ~hehe

niecałe 200 osób w wakacje - no to miało rozmach to biuro

! Odpowiedz
0 2 ~Marek

Ok. 200 osób na wycieczkach za granicą, a dolicz jeszcze 250, które już wpłaciło (czyt. wyrzuciło) pieniądze, ale już nie wyjechali. A pewnie zgłosi się jeszcze trochę oszukanych przez to "biuro".

! Odpowiedz
2 4 ~Marek

Co roku w sezonie urlopowym jest to samo. Zawsze jakieś biuro podróży upada, zostawiając klientów na lodzie. Powinna być większa kontrola Państwa nad taką działalnością i większe kary. Właściciele tej firmy powinni iść za kratki na 10 lat.

! Odpowiedz
1 5 ~iza

Sorry takich mamy biznesmenów.

! Odpowiedz
2 3 ~PL

Bądź też złodziejskie rządy taki robią klimat dla biznesu.

! Odpowiedz
6 2 ~nuda

Kogo to obchodzi?

! Odpowiedz
1 13 ~burza

Kase wzieli i oglosili upadlosc. Panstwo pokryje straty i biznes sie kreci.

! Odpowiedz
2 8 ~dependziak

..i bizns sie kreci i zaloza nowa dzialanosc na inna osobe i z inna nazwa ...
SKOKi podobnie ..zobaczyli ze z jednym SKOKiem panstwo pokryo z fudnuszu bankowego straty klientom to dalej ...jedizemy na wieksza skale ...po co sie meczyc jak mozna oglosic upadlosc i panstwo pokryje straty.

! Odpowiedz
4 5 ~ss odpowiada ~dependziak

Z jednym SKOKiem Twojego idola Bronka i jego ludzi. Kolejny polski baran.

! Odpowiedz
0 0 ~Menotti odpowiada ~ss

Raczej twojego idolka Jarka

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne