Wrocław i Warszawa najbardziej przyjaznymi dla biznesu miastami w Polsce

Wrocław i Warszawa to dwa najbardziej przyjazne dla biznesu miasta w Polsce. Tak wynika z najnowszego raportu Global Cities Awards opublikowanego przez portal FDIintelligence.com. W rankingu wzięły udział miasta ze 130 państw, a zwycięzcami zostali Singapur, Londyn i Hongkong.

Ranking miał na celu wyłonienie najlepszych miast do inwestowania. Wzięto w nim pod uwagę m.in. szybkość i łatwość uruchamiania działalności gospodarczej, system podatkowy, jakość kapitału ludzkiego i ogólny poziom korupcji.

Wrocław jest najatrakcyjniejszym w Polsce miastem do inwestowania (EastNews)Warszawa znalazła się na piątym miejscu pod względem przyjazności dla biznesu w kategorii głównych miast. W tej samej kategorii uplasowała się na dziesiątej pozycji w ogólnym, uśrednionym rankingu bez rozróżnienia na poszczególne czynniki.

Wrocław bezkonkurencyjny w Polsce

Znacznie lepiej wypadł w rankingu Wrocław, zajmując wysokie pozycje w bardzo wielu kategoriach. W zestawieniu rynków wschodzących uplasował się na szóstej pozycji, wyprzedzając m.in. Sankt Petersburg, Buenos Aires i Stambuł. W kategorii oceniającej strategie przyciągania inwestycji zajął z kolei dziewiątą pozycję, zdobywając większe uznanie niż m.in. Londyn, Berlin, Los Angeles, Toronto i Miami.

Wrocław zanotował też wysoką, piątą pozycję w zestawieniu rynków wschodzących pod względem kapitału ludzkiego. Największym sukcesem jest jednak trzecie miejsce wśród dużych miast pod względem przyjazności dla prowadzenia biznesu, gdzie ustąpił jedynie Dublinowi i Manchesterowi, a przegonił m.in. Frankfurt i Amsterdam.

Serwis FDIintelligence.com jest częścią gazety "Financial Times" i zajmuje się badaniami w zakresie inwestycji zagranicznych i prowadzenia biznesu.

/ff

Filip Ficner

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 0 ~fd3ed

amazon sie do tego przyczynił :-)

! Odpowiedz
0 7 ~olo

pozdrawiamy Wrocław:)

! Odpowiedz
2 2 ~Chris

Koszerne

! Odpowiedz
0 3 ~Śląskie

Hmm a jakie województwo jest najlepsze ;) ?

! Odpowiedz
1 7 ~jasio

Podlaskie

! Odpowiedz
1 4 ~stasio odpowiada ~jasio

i świętokrzyskie

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne