REKLAMA
WAŻNE

Wracają kolejne połączenia lotnicze z Polski

2020-07-06 11:50
publikacja
2020-07-06 11:50
fot. Markus Mainka /

Kolejne linie lotnicze wznawiają loty z polskich lotnisk. W lipcu przywrócone zostanie dziesięć połączeń - w tym do europejskich hubów przesiadkowych - na londyńskie Heathrow i do Frankfurtu. Kolejne ruszą w sierpniu.

Odmrażanie lotów zostało zapoczątkowane połączeniem Kraków – Paryż. Samoloty easyJet polecą także z Krakowa do Londynu na lotnisko Gatwick. Pierwszy lot odbędzie się 17 lipca, a połączenie będzie realizowane trzy razy w tygodniu w lipcu oraz sześć razy w tygodniu w sierpniu.

Od 17 lipca brytyjskimi liniami będzie można polecieć także do Edynburga (w lipcu trzy razy w tygodniu), a 26 lipca wznowione zostanie połączenie z Belfastem (w lipcu i sierpniu dwa razy w tygodniu). Z kolei od 31 lipca będzie można polecieć do Londynu na lotnisko Luton (w sierpniu dwa razy w tygodniu, a we wrześniu cztery razy tygodniowo).

Do Krakowa powrócą także samoloty linii Flydubai. Od 9 lipca będą latały do Dubaju. Początkowo w czwartki i niedziele, a od 31 lipca, oprócz wspomnianych dni, także w piątki.

Kilka linii lotniczych jeszcze w lipcu powróci na główne polskie lotnisko – warszawskie Okęcie.

Już w piątek, 3 lipca, zaczęły latać samoloty linii Swiss z Warszawy do Zurychy (w lipcu, sierpniu i wrześniu dwa razy tygodniowo). W sobotę, 4 lipca, z lotniska im. Fryderyka Chopina odleciał pierwszy samolot linii Aegean do Aten. W poniedziałek, 6 lipca, wznowione zostanie z kolei połączenie do Kopenhagi, które realizowane będzie przez linie SAS.

We wtorek, 14 lipca, do Warszawy przyleci pierwszy po przerwie samolot linii British Airways, który zabierze pasażerów na londyńskie lotnisko Heathrow, zaś sześć dni później, w poniedziałek, 20 lipca, połączenie Warszawa – Ryga wznowi przewoźnik Air Baltic. Łotewskie linie będą latały pomiędzy dwiema stolicami raz dziennie.

Na powrót do kolejnych polskich portów lotniczych zdecydowała się także niemiecka Lufthansa. W sierpniu wznowione zostanie połączenie Gdańsk – Frankfrurt. Z kolei we wrześniu Lufthansą do Frankfurtu będzie można polecieć z Katowic.

MKZ

Źródło:
Tematy
Otwórz iKonto Biznes w Alior Banku, spełnij warunki promocji i zgarnij 300 zł od Bankier.pl i do 1500 zł od Alior Banku.

Otwórz iKonto Biznes w Alior Banku, spełnij warunki promocji i zgarnij 300 zł od Bankier.pl i do 1500 zł od Alior Banku.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
plutorek
No i nie poleciał. Dlaczego wszystkie kraje dookoła, Niemcy, Czechy ... mają "Passengers are not allowed to enter" a Polska "Flights to Poland are suspended" , źródło: https://www.iatatravelcentre.com/international-travel-document-news/1580226297.htm
Moze czas na korektę rozporządzenia panie Premierze?
plutorek
Loty w ramach UE pewnie się odbędą, ale ten do Dubaju to naprawdę wątpię. Zgodnie z rozporządzeniem z 30 czerwca (http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20200001160) zakaz lądowania obowiązuje do 14 lipca. Ciekawe czy zakaz będzie przedłużony. Dziwne jest to, że na podstawie obowiązujących przepisów,Loty w ramach UE pewnie się odbędą, ale ten do Dubaju to naprawdę wątpię. Zgodnie z rozporządzeniem z 30 czerwca (http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20200001160) zakaz lądowania obowiązuje do 14 lipca. Ciekawe czy zakaz będzie przedłużony. Dziwne jest to, że na podstawie obowiązujących przepisów, Polacy będący poza Unią mogą wjechać do Polski bez badań i kwarantanny, ale nie mogą lecieć bezpośrednio (zakaz lądowania lotów spoza UE) tylko lecą przez Frankfurt, Amsterdam albo Paryż.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki