Wprowadzenie zasad CSR wyróżnia najlepszych i daje przewagę nad konkurencją

2015-01-22 11:22
publikacja
2015-01-22 11:22

Najlepsze na rynku firmy to wcale nie te, które mają najwięcej zasobów finansowych, ale te, które w trudnych warunkach gospodarczych potrafią znaleźć nowe ich źródła. Jak? Za pomocą najnowszych narzędzi dostępnych dla biznesu. 

To dzięki umiejętności odkrycia i wprowadzenia innowacji, przedsiębiorstwo może powiększyć swój zasięg, a także zdobyć nowych klientów oraz nowe rynki. Innowacje oraz oryginalne inicjatywy można odnaleźć za pomocą bezpłatnego modelu biznesowego ARINOVA CSR Leader Thinking, stworzonego w ramach projektu „CSR drogą do innowacji”. W ten sposób firma może znaleźć zupełnie nowe drogi rozwoju, które nie muszą wymagać wielkiego nakładu środków ani czasu. To unikalne w skali kraju narzędzie  pomaga  przeanalizować i znaleźć w przedsiębiorstwie obszary odpowiednie do wprowadzenia CSR, a w konsekwencji wdrożyć wypracowane założenia i ułatwić budowę innowacyjnej strategii rozwoju.

O korzyściach płynących ze społecznej odpowiedzialności przekonały się te dolnośląskie firmy, które wdrożyły model.  15 stycznia tego roku odbyła się Konferencja podsumowująca wyniki trzech lat działania programu „CSR drogą do innowacji”.

Ku zadowoleniu organizatorów, spotkanie okazało się być olbrzymim sukcesem. Aż 100 przedstawicieli dolnośląskich przedsiębiorstw uczestniczyło w wykładach i debatach, które przybliżały  rozwiązania CSR  na rynku polskim. Dużym zainteresowaniem cieszyło się wystąpienie przedstawiciela Agencji Rozwoju Innowacji SA który podpowiadał, skąd pozyskać fundusze na rozwój firmy. Słuchacze dowiedzieli się także, dlaczego przedsiębiorstwa, zwłaszcza MŚP, powinny zainteresować się CSR. Uczestnicy docenili też wykład dotyczący tego, jak  komunikować CSR oraz jak wielką wagę mają dla firmy relacje z interesariuszami.

Celem konferencji było nie tylko spotkanie zainteresowanych zasadami odpowiedzialnego biznesu, ale również nagrodzenie firm, które zdecydowały się przetestować model Arinova CSR Leader Thinking i odniosły w tym sukces w postaci konkretnych innowacji. 

Do międzynarodowego grona najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw dołączyły:

  1. WenderEDU Business Center
  2. Portierge
  3. Brandima
  4. EKOPOLIN
  5. JUMAPOL
  6. Grupa Wspierania Biznesu
  7. DOTWIT
  8. KREAM
  9. Wyspa Koni
  10. EuroCertus

Wyróżnione firmy  zostały uhonorowane  Statuetkami  oraz Certyfikatami  potwierdzającymi  skuteczne wprowadzenie zasad CSR.

3 lata programu pokazało, że zasady odpowiedzialnego biznesu są opłacalne. dokonaj rejestracji na portalu www.arinova.innowacjecsr.eu,  ściągnij wersję offline modelu i przekonaj się o tym we własnej firmie!

Zachęcamy do pobierania wersji off-line modelu Arinova CSR Leader Thinking, szczególnie małe i średnie przedsiębiorstwa. To przynosi bardzo konkretne korzyści - pozwala wygenerować innowacje a w konsekwencji zwiększyć zyski.

Zapraszamy na www.arinova.innowacjecsr.eu

Program jest dostępny za darmo.

Więcej informacji pod numerem: 71 354 07 93 oraz na www.innowacjecsr.eu i www.arinova.innowacjecsr.euŹródło:Artykuł sponsorowany
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki