REKLAMA
WEBINAR

Rusza nowa sieć sklepów spożywczych w Polsce

2021-07-07 09:28
publikacja
2021-07-07 09:28

W Polsce powstaje Wolt Market. To nowy projekt fińskiej firmy – sieć wirtualnych sklepów. Zakupy można zrobić wyłącznie online. Klienci w ofercie znajdą ponad tysiąc produktów. Czas dostawy zamówionych towarów to maksymalnie 30 minut.

Rusza nowa sieć sklepów spożywczych w Polsce
Rusza nowa sieć sklepów spożywczych w Polsce
/ www.wolt.com

Wolt Market to nowy sklep fińskiej firmy, która do tej pory specjalizowała się w dostawie posiłków oraz zakupów do domów klientów. Wolt Market będzie siecią marketów wirtualnych działających jako tzw. dark store. W praktyce oznacza to, że w sklepie zakupy można zrobić tylko za pośrednictwem internetu. Wolt obiecuje dostawę artykułów w 30 minut od złożenia zamówienia. W ofercie wirtualnego sklepu dostępnych jest 1 tys. produktów

– Dysponujemy jedną z najlepszych na świecie technologii, którą stale udoskonalają nasi inżynierowie. Dzięki niej konkurujemy z innymi graczami jakością oraz czasem realizacji naszych usług (...). Chcemy, aby nasze wirtualne supermarkety były rozwiązaniem rewolucyjnym, wyznaczającym najwyższe standardy obsługi klienta. Dlatego też poza bogatym asortymentem, gwarancją czasu dostawy, zapewnimy bezpieczny i właściwy dla tego typu usług sposób pakowania – mówi Agata Polityło, general manager Wolt Polska, cytowana w komunikacie.

www.wolt.com

Jeden z pierwszych sklepów Wolt Market w Polsce jest już dostępny. Market czynny jest od godziny 8 do 23 przez siedem dni w tygodniu. Koszt dostawy to 5,99 zł, pod warunkiem, że wskazany adres znajduje się w odległości do 1,5 km od lokalizacji sklepu (w innej sytuacji trzeba dopłacić). Na stronie wolt.com widnieje informacja, że sklep zlokalizowany jest przy ulicy Lwowskiej w Warszawie. Zamówienie powyżej 150 zł dostarczane jest bezpłatnie.

Wolt Market w wersji pilotażowej działa w Finlandii i Grecji, czas dostarczenia zamówienia wynosi około 20 minut. Z kolei jesienią Wolt Market rozpocznie swoją działalność również w Czechach, Danii i na Węgrzech.

DF

Źródło:
Tematy
Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Advertisement

Komentarze (8)

dodaj komentarz
cyk09
W Warszawie najsprawniej działa JOKR jeśli chodzi o dowóz zakupów do domu bo kwadrans i jest tak faktycznie. Mieszkam na Wilanowie i zdążę kawę zrobić a już dzwonek do drzwi :)
demeryt_69
Kto o zdrowych zmysłach chce mieć dowożone produkty spożywcze do domu?
demeryt_69
Rozumiem nowy laptop czy komórka albo meble z katalogu, ale spożywka? Amok!
hodler
Chcą uprzedzić zbliżająca się wielkimi krokami konkurencje z Niemiec (Gorillas), która dowozi zakupy w Niemczech i krajach Beneluksu w 15 minut. Wielkie kopalnie kryptowalut sprawiają, że na rynek wylewa się jeszcze więcej kapitału, który tworzy tego typu niedochodowe przedsięwzięcia.
matpoz1
W pierwszym okresie, który w nie których przypadkach trwa kilka lat ,wszystkie firmy tzw. big techu były nie dochodowe więc to nie jest żaden argument. Jak będzie z Woltem nie wiem.
innowierca
30 minut dostawa od momentu zamowienia to ta atrakcja wymaga ze w okolicach sklepu trzeba mieszkac :) tzw. dark store, no chwytliwe, a to ma sie kojarzyc mlodym z darknetem czy moze chodzi o to ze w sklepie nie pala sie swiatla czy nic nie widac z ulicy co jest w srodku? A jakie to nowoczesne o jej! Czy ta nowoczesnosc przewidziala 30 minut dostawa od momentu zamowienia to ta atrakcja wymaga ze w okolicach sklepu trzeba mieszkac :) tzw. dark store, no chwytliwe, a to ma sie kojarzyc mlodym z darknetem czy moze chodzi o to ze w sklepie nie pala sie swiatla czy nic nie widac z ulicy co jest w srodku? A jakie to nowoczesne o jej! Czy ta nowoczesnosc przewidziala zaplate gotowka kurierowi kiedy placi osoba starsza, lub po prostu jest awaria banku :) bo prawnie gotowke zaakceptowac musi. Niech zapyta Glapy :)
To chyba taka cyfryzacja handlu pod pandemie. U nas pod blokiem to byl warzywno-spozywczy 60 metrow od bloku i 2 minuty sie szlo w klapkach ale nie dostarczali :)
20 lat pozniej i Cyberpunk normalnie. Z domu nie trzeba wychodzic przu lockdawnie.
Jest MOC.
innowierca
Dodam jeszcze ze jak pani Agata taka podekscytowana ta wirtualna "rewolucja" to zeby to nie padlo to koniecznie ma byc tez MONPOLOWY. Ja mialem warzywniak przed blokiem co sie chodzilo w laczkach po ziemniaki i kapuste kiszona to ja sie na tej nowoczesnosci znam to pani poslucha. Niech pani zrzuca te sklepy na srodek duzych Dodam jeszcze ze jak pani Agata taka podekscytowana ta wirtualna "rewolucja" to zeby to nie padlo to koniecznie ma byc tez MONPOLOWY. Ja mialem warzywniak przed blokiem co sie chodzilo w laczkach po ziemniaki i kapuste kiszona to ja sie na tej nowoczesnosci znam to pani poslucha. Niech pani zrzuca te sklepy na srodek duzych osiedli mieszkaniowych tzw. BLOKOWISK. Browarek ma byc w niezawyzonych cenach i wszystko jak w typowym osiedlowym monopolowym plus spozywka. Pokolenie Z, ogolnie mlodzi, jest COOL-imprezka, pogoda brzydka PUK w apke w smartphonik i browarek z przekaskami na imprezke za 20 minut dojezdza. Czy w trakcie meczu to juz nawet tatusiowie mlodych sami zakupia, albo synka po poprosza zeby PUK w apke zrobil i browarek dowioza w przerwie meczu. Niech pani pamieta to bedzie pani miala MONOPOL i prezydentem tej wirtualnej rewolucji bedzie jeszcze dlugo :)
demeryt_69
"Dysponujemy jedną z najlepszych na świecie technologii, którą stale udoskonalają nasi inżynierowie" - co za bełkot, toż to handlarze, którzy dr facto odsprzedają towar 'wyprodukowany' przez innych.

Jeszcze zabawniej wygląda kwestia dostawy w 30 min. Ogólnie tego rodzaju sklepy to żadna nowość na świecie,
"Dysponujemy jedną z najlepszych na świecie technologii, którą stale udoskonalają nasi inżynierowie" - co za bełkot, toż to handlarze, którzy dr facto odsprzedają towar 'wyprodukowany' przez innych.

Jeszcze zabawniej wygląda kwestia dostawy w 30 min. Ogólnie tego rodzaju sklepy to żadna nowość na świecie, a jakoś przez kilkadziesiąt lat nie zdominowały normalnych.


Powiązane: Zakupy w sieci

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki