REKLAMA

Wojewoda i organizatorzy złożyli odwołania ws. "Marszu Niepodległości"

2021-10-28 12:44
publikacja
2021-10-28 12:44
Wojewoda i organizatorzy złożyli odwołania ws. "Marszu Niepodległości"
Wojewoda i organizatorzy złożyli odwołania ws. "Marszu Niepodległości"
fot. Andrzej Hulimka / / FORUM

Wojewoda mazowiecki i organizatorzy "Marszu Niepodległości" odwołali się w czwartek od orzeczenia, w którym stołeczny sąd uchylił decyzję wojewody o rejestracji tego marszu - dowiedziała się PAP w warszawskim sądzie okręgowym.

Odwołania trafiły już do sądu apelacyjnego, który zgodnie z przepisami ma 24 godziny na rozpoznanie tych zażaleń od momentu wpływu akt.

W środę Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił decyzję wojewody mazowieckiego o rejestracji cyklicznego wydarzenia "Marsz Niepodległości". Tym samym sąd uwzględnił odwołanie warszawskiego ratusza w tej sprawie. Orzeczenie jest nieprawomocne.

Sędzia Andrzej Sterkowicz, uzasadniając postanowienie sądu w tej sprawie, podkreślił, że zgodnie z przepisami o wyrażenie zgody na cykliczne organizowanie zgromadzeń można zwrócić się, jeżeli m.in. zgromadzenia są organizowane przez tego samego organizatora, co najmniej raz w roku przez ostatnie trzy lata. Sędzia przypomniał przy tym, że prezydent Warszawy w 2020 r. wydał decyzję o zakazie organizacji "Marszu Niepodległości", którą podtrzymały sąd okręgowy i sąd apelacyjny. Według sądu marsz z 2020 r. miał charakter nielegalny.

W konsekwencji, zdaniem sądu okręgowego, Marsz Niepodległości z 2020 r. nie był wydarzeniem, które uprawnia do zezwolenia na organizację wydarzenia o charakterze cyklicznym.

Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł w poniedziałek poinformował, że podpisał decyzję o rejestracji zgromadzenia cyklicznego "Marsz Niepodległości". Dodał, że decyzja w tej sprawie została wydana na trzy lata. Z postanowieniem tym nie zgodził się warszawski ratusz. W konsekwencji prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zaskarżył tę decyzję do sądu. (PAP)

autor: Mateusz Mikowski

mm/ lena/

Źródło:PAP
Tematy
Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Komentarze (3)

dodaj komentarz
krrzysiek2
już sama gęba zbąkiewicza (słusznie nazwanego chamem skończonym) mówi wszystko, zdelegalizować onr a nie miliony z dotacji! skandal i zdrada narodowa. To są utajeni faszyści.
grab
Radziwiłł, to nazwisko w historii już nie raz było przeciwko wolnej Polsce!
katzpodola
Podobnie jak Tusk tez jest za wolną Polską tylko w szwabskim wydaniu

Powiązane: Marsz niepodległości

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki