WAŻNE

Wojciech Sobieraj nie będzie ubiegał się o wybór do zarządu Aliora na następną kadencję

2017-06-01 17:40
publikacja
2017-06-01 17:40

[Aktualizacja 09:50] Wojciech Sobieraj, prezes Alior Banku, złożył radzie nadzorczej oświadczenie o nieubieganiu się o wybór do zarządu banku na następną kadencję. Powołanie zarządu nowej kadencji odbędzie się do połowy czerwca - poinformował bank w komunikacie. Kurs akcji na początku piątkowej sesji mocno spadał.

/ Materiały dla mediów

Spółka podała, że Sobieraj będzie pełnił funkcję do momentu powołania zarządu nowej kadencji.

"Komitet ds. Nominacji i Wynagrodzeń Rady Nadzorczej Alior Banku pracuje nad wyborem składu Zarządu na nową kadencję. Rada Nadzorcza dołoży wszelkich starań, aby powołanie Zarządu nowej kadencji miało miejsce do połowy czerwca br." - napisano w komunikacie.

Akcje Alior Banku od początku piątkowej sesji mocno tracą na wartości, po pół godzinie notowane są po kursie 62,9 zł, co oznacza spadek o 5,4%. Tym samym kapitalizacja spółki spadła o niemal 0,5 mld zł.Jednak już w czwartek ostatnia godzina sesji przyniosła spadek kursu akcji Aliora o niemal 3%, choć komunikat o rezygnacji Sobieraja ukazał się już po zakończeniu sesji.

Bank notuje dziś drugie pod względem wielkości obroty wśród spółek z indeksu WIG20 i jest najmocniej tracącą spółką w składzie tego indeksu. Jest także jedną z czterech spółek notowanych na minusie w składzie indeksu blue chipów. 

Kliknij, aby przejść do aktualnych notowań / Bankier.pl

Spółka podała, że skład zarządu Alior Banku nowej kadencji zapewni realizację przyjętej strategii banku na lata 2017-20.

Wojciech Sobieraj jest twórcą Alior Banku, od kwietnia 2008 r. pełni funkcję prezesa banku. 

Alior Bank planuje zysk za '16 przeznaczyć na kapitał zapasowy

Alior Bank planuje, że zysk netto osiągnięty w 2016 roku w wysokości 632,1 mln zł przeznaczony zostanie w całości na kapitał zapasowy - poinformował bank w projektach uchwał na WZ, zwołane na 29 czerwca.

Wcześniej Alior Bank otrzymał od Komisji Nadzoru Finansowego zalecenie zwiększenia funduszy własnych poprzez zatrzymanie całości zysku wypracowanego w 2016 roku.

Podwyżki dla klientów biznesowych

Bank poinformował też dziś swoich klientów o planowanych podwyżkach płat. Wzrosną opłaty związane z kartami płatniczymi, bankomatami i niektóre prowizje przy kredytach. Część klientów zacznie płacić za wewnętrzne przelewy internetowe.  Nowa tabela opłat i prowizji zacznie obowiązywać od 15 czerwca 2017 roku. Zarówno klienci, którzy prowadzą księgi rachunkowe, jak i ci, którzy tego nie robią, zapłacą więcej za karty debetowe. Wzrosną opłaty za dodatkowe karty debetowe MasterCard Business, MasterCard Business Debit PayPass oraz World Business MasterCard – z 20 do 30 zł. Więcej na temat podwyżek w Aliorze piszemy tutaj.

PAP/Bankier.pl

Źródło:Bankier24
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (108)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~aaa
Chyba nie skoro ma tylu klientów.
~aliorek
W centrali na Łopuszańskiej mówi się, że prezes po odejściu zamierza otworzyć sieć budek z grillowaną kiełbasą na giełdzie samochodowej w Słomczynie!
~Aliorowiec_ubogi_jak
Może wraz z odejściem prezesa wreszcie zmieni sie model firmy z cyfrowego nieudacznika i wyzyskiwacza na firme dającą podwyżki ludziom ciężko pracującym w centralach (poza warszawą bo warszawka swój hajsik robi, gdańsk i kraków klepie biedę jak szczebrzeszyn lat 20)


Aha i jeszcze jedno jak ma być cyfrowy
Może wraz z odejściem prezesa wreszcie zmieni sie model firmy z cyfrowego nieudacznika i wyzyskiwacza na firme dającą podwyżki ludziom ciężko pracującym w centralach (poza warszawą bo warszawka swój hajsik robi, gdańsk i kraków klepie biedę jak szczebrzeszyn lat 20)


Aha i jeszcze jedno jak ma być cyfrowy buntownik to zatrudnijcie porządnych informatyków, którym się chce robić

Pozdrawiam, jak zawsze
Wasz
Aliorowiec
~sebazchleba
To okropne że pod artykułem jest tyle nieprzychylnych komentarzy. W tym banku nie dzieje się najlepiej. I dla klientów, i dla pracowników. Współczuję że musicie pracować w takim miejscu. Jako klient czekam na nową aplikację mobilną i 3d secure, bo tu cyfrowy buntownik nie dotarł. Jako były pracownik cieszę się, że To okropne że pod artykułem jest tyle nieprzychylnych komentarzy. W tym banku nie dzieje się najlepiej. I dla klientów, i dla pracowników. Współczuję że musicie pracować w takim miejscu. Jako klient czekam na nową aplikację mobilną i 3d secure, bo tu cyfrowy buntownik nie dotarł. Jako były pracownik cieszę się, że jestem od tego całego bagienka daleko. A prezes...umarł król, niech żyje król :)
~peter
Czy możecie przypomnieć zdjęcie prezesa z początków kariery w Aliorze - to w stylu hipisa? To było naprawdę zabawne.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~Goodbye
Najwygodniej Wam jest opluwać i Alior i osobę, która dla zdecydowanej większości jest prawdziwym Wielkim Czlowiekiem. Nie musicie kochać ani Sobieraja, ani Aliora, zajmijcie się czymś innym. Zróbcie coś, przekonajcie ludzi do tego, dajcie coś dla innych a nie tylko nawalanka na forum. Człowiek Legenda i tyle. Ogromna Najwygodniej Wam jest opluwać i Alior i osobę, która dla zdecydowanej większości jest prawdziwym Wielkim Czlowiekiem. Nie musicie kochać ani Sobieraja, ani Aliora, zajmijcie się czymś innym. Zróbcie coś, przekonajcie ludzi do tego, dajcie coś dla innych a nie tylko nawalanka na forum. Człowiek Legenda i tyle. Ogromna strata nie tylko dla Banku, dla akcjonariuszy przede wszystkim. Ten nielubiany przez Was Alior spowodował, że w innych bankach też macie łatwiej i przyjemniej - tylko o tym nie wiecie.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki