REKLAMA

Wniosek o koniec hodowli zwierząt na ubój w UE. Żywność z laboratorium?

2022-05-07 07:18
publikacja
2022-05-07 07:18

Do Komisji Europejskiej trafił wniosek o zarejestrowanie nowej unijnej inicjatywy obywatelskiej, której celem jest zlikwidowanie w Unii Europejskiej hodowli zwierząt do celów służących człowiekowi - pisze "Nasz Dziennik". Według gazety pierwszym krokiem miałoby być wyeliminowanie uboju zwierząt

Wniosek o koniec hodowli zwierząt na ubój w UE. Żywność z laboratorium?
Wniosek o koniec hodowli zwierząt na ubój w UE. Żywność z laboratorium?
fot. El Nariz / / Shutterstock

"Nasz Dziennik" poinformował, że twórcy inicjatywy mają rok na zebranie minimum miliona podpisów w co najmniej siedmiu krajach Unii Europejskiej. Jeżeli im się to uda, to Komisja Europejska będzie musiała rozpatrzyć wniosek w tej sprawie.

Inicjatywa obywatelska pod nazwą "End The Slaughter Age", czyli "Koniec epoki rzezi", jest - w ocenie "ND" - "kolejną próbą stworzenia w Europie lewicowej utopii".

Zdaniem "ND" twórcy nowej inicjatywy obywatelskiej "straszą wizją katastrofy klimatycznej, za którą rzekomo odpowiadają rolnicy, a szczególnie hodowcy zwierząt". Jak czytamy, inicjatorzy akcji - zdaniem autorów artykułu - konsumentów mięsa oskarżają o niszczenie planety. A w zamian - twierdzi "ND" - proponują, aby UE postawiła na mięso komórkowe tworzone w laboratoriach oraz dania warzywne, które mają imitować mięso.

Gazeta przytacza komentarz prof. Romana Niżnikowskiego z Katedry Hodowli Zwierząt Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, w ocenie którego jest to "plan zniszczenia rolnictwa - nie tylko hodowli zwierząt, ale też producentów pasz".(PAP)

Autor: Mieczysław Rudy

rud/ ann/

Źródło:PAP
Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (34)

dodaj komentarz
pogo0
Przecież to jest bez sensu.
Za jakieś 10-20 lat mięso z probówki będzie tańsze od tradycyjnego (a prawdopodobnie też zdrowsze i smaczniejsze), więc ludzie sami z siebie przerzucą się na jedzenie głównie tego... Jeśli tylko nie pojawią się specjalne dopłaty dla rolników by wyrównać ceny, tak jak to teraz jest z kopalniami węgla.
seamen
dokładnie, nic na siłę i dla idei bo ktoś zebrał podpisy
dopóki nie będzie powszechnej atrakcyjnej alternatywy dla mięsa takie inicjatywy to będą zabawki polityczne osób próbującyh zbić polityczny/medialny kapitał
max5000
Jeśli tak ma wyglądać UE, jeśli UE ma być inkubatorem rozmaitych lewicowych ideologii gdzie przymusza się inne kraje aby te ideologie u siebie przyjęły to może lepiej jak Polska pójdzie drogą UK i opuści wspólnotę albo zacznie o tym myśleć poważnie. Niedługo dojdzie do tego ze nie będziemy mogli zjeść szynki z chlebem bo nam liberałowie Jeśli tak ma wyglądać UE, jeśli UE ma być inkubatorem rozmaitych lewicowych ideologii gdzie przymusza się inne kraje aby te ideologie u siebie przyjęły to może lepiej jak Polska pójdzie drogą UK i opuści wspólnotę albo zacznie o tym myśleć poważnie. Niedługo dojdzie do tego ze nie będziemy mogli zjeść szynki z chlebem bo nam liberałowie i lewica z UE zabroni a zamiast 2 płci męskiej i żeńskiej będzie trzecia płeć binarna. A jak nie wprowadzimy tych przepisów w życie to nałożą na nas sankcje. Pomyślcie sobie co by teraz było gdyby polski rząd postąpił zgodnie z wyrokiem jednoosobowego sądu TSUE i zamknął kopalnie i elektrownie Turów w Bogatyni?
wibor3m
UE to supermocarstwo! No, tak jest, supermocarstwo bzdet. Wegiel, nie dobre. Rolnictwo, tez tworzy CO2. My jestesmy w Czarnek Dudzie.....
karbinadel
Spokojnie, nie każdy głupi pomysł jest wprowadzany w życie. Ale trzeba zachować czujność :)
kutanga
no właśnie to lobby załatwia to...
lobby z ÓSA... żeby w EU zamknąć, a od nich brać...
innowierca
Ta zywnosc (laboratorium) jest sprzedawana w supermarketach w USA. Najbogatsi ludzie na swiecie posiadaja te przedsiebiorstwa i proces wprowadzania miesa z laboratorium bedzie postepowal. Ale najistotniejsze tutaj sa plany dotyczace ekonomii(pieniadza) Elity juz dawno (przed nami) zalapaly, ze mozna likwidujac gotowke, zupelnie zlikwidowac Ta zywnosc (laboratorium) jest sprzedawana w supermarketach w USA. Najbogatsi ludzie na swiecie posiadaja te przedsiebiorstwa i proces wprowadzania miesa z laboratorium bedzie postepowal. Ale najistotniejsze tutaj sa plany dotyczace ekonomii(pieniadza) Elity juz dawno (przed nami) zalapaly, ze mozna likwidujac gotowke, zupelnie zlikwidowac ekonomie(finanse) jakie znamy. Nie trzeba wtedy wypracowywac pieniadza. Nie potrzeba firm, fabryki. Mozna pieniadz dozowac i wystarczy 20% dzisiejszych pracujacych (na poczatek) na swiecie. Zielony lad.
Pieniadz mozesz tylko otrzymac od panstwa i nie ma innej mozliwosci zdobycia go.
Utopijny swiat, ale tam zamierzaja zieloni i politycy EU.

Powiązane: Żywność

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki