REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

Włochy straciły 70 proc. zagranicznych turystów i 2 mld euro

2020-08-26 18:10
publikacja
2020-08-26 18:10

Z powodu pandemii Włochy straciły w sierpniu 70 procent zagranicznych turystów i 2 miliardy euro - ogłosił w środę Instytut Badań Demoskopika. Największy spadek liczby obcokrajowców zanotowano w historycznych miastach, odwiedzanych dotąd przez miliony ludzi.

Włochy straciły 70 proc. zagranicznych turystów i 2 mld euro
Włochy straciły 70 proc. zagranicznych turystów i 2 mld euro
fot. Pani Garmyder / / Shutterstock

W szczycie sezonu wakacyjnego w połowie sierpnia do Włoch nie przyjechało zbyt wielu zagranicznych turystów, na co wyrażano nadzieje - przyznał szef Instytutu Badań Raffaele Rio, analizując dane sektora usług turystycznych.

Przypomniał, że w sierpniu zeszłego roku w Italii było na wakacjach ponad 5 milionów cudzoziemców, którzy wydali w tym kraju 4 miliardy euro.

W tym roku według dotychczasowych obliczeń przyjechało o 3,6 mln obcokrajowców mniej. Tym samym przychody branży turystycznej były niższe o 2 mld euro. Szczególnie sektor ten ucierpiał w miastach takich jak Rzym, Wenecja czy Florencja. W tym ostatnim mieście, jak podały niedawno władze, otwartych jest tylko 40 procent hoteli. (PAP)

sw/ akl/

Wakacje na giełdzie
Źródło:PAP
Tematy
Nie tylko 0 zł za konto. Sprawdź, które rachunki firmowe naprawdę się opłacają
Nie tylko 0 zł za konto. Sprawdź, które rachunki firmowe naprawdę się opłacają

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Włochy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki