REKLAMA

Włochy: ponad 8000 zgonów z powodu koronawirusa

2020-03-26 18:24, akt.2020-03-26 19:23
publikacja
2020-03-26 18:24
aktualizacja
2020-03-26 19:23

We Włoszech w ciągu doby zanotowano 662 zgony osób z koronawirusem - poinformowały w czwartek władze. Łączna liczba zmarłych wzrosła do 8165. Obecnie w całym kraju zakażonych jest ponad 62 tys. osób. Potwierdzono dotąd około 80 tys. przypadków.

/ fot. IPA / BACKGRID / BACKGRID UK

Obrona Cywilna w wydanym komunikacie podkreśliła, że liczba zmarłych, wynosząca obecnie 8165, może zostać potwierdzona dopiero po tym, gdy krajowy Instytut Zdrowia ustali faktyczną przyczynę śmierci.

Od początku kryzysu epidemicznego, trwającego ponad miesiąc, wyleczono 10,3 tys. chorych. Od środy do zdrowia powróciło 999 osób - ogłosiła OC na konferencji prasowej w Rzymie.

W ciągu doby zakaziło się prawie 4,5 tys. osób, co oznacza wzrost infekcji w porównaniu z czterema poprzednimi dniami.

Osobne dane z Lombardii, czyli najbardziej dotkniętego epidemią regionu, to 387 osób zmarłych w ciągu jednego dnia. Liczba zmarłych wzrosła tam do 4861. Wirusa stwierdzono u następnych około 2,5 tys. osób. Obecnie jest w Lombardii prawie 35 tys. zakażonych.

Kroki w ramach walki z epidemią wprowadzone we Włoszech "zdają się przynosić rezultaty" - ocenił obecny na konferencji jeden z wicedyrektorów Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Ranieri Guerra.

"Najważniejsze jest to , by nie obniżać czujności" - dodał. Jego zdaniem krzywa zakażeń "wydaje się zwalniać".

"W najbliższych dniach mamy nadzieję na wyraźne zmniejszenie przypadków" infekcji - wyjaśnił przedstawiciel WHO podkreślając, że nie można oczekiwać nagłego spadku.

Guerra wyraził przekonanie, że biorąc pod uwagę "opóźnienie", z jakim odpowiedziały na epidemię inne kraje, "Włochy zareagowały dobrze".

W konferencji prasowej w siedzibie Obrony Cywilnej drugi dzień z rzędu nie uczestniczył chory szef OC Angelo Borrelli. W czwartek poinformowano, że poddał się testowi na obecność koronawirusa; wynik był negatywny.

Przedstawiciele OC zaapelowali do włoskich dziennikarzy, by pomogli im w przekazywaniu właściwych informacji na temat epidemii i powstrzymaniu fake news szerzących się w mediach społecznościowych. Jak zauważono, niektóre z nich wręcz "terroryzują" odbiorców.

Z Rzymu Sylwia Wysocka(PAP)

sw/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
petrolnuts
"Obrona Cywilna w wydanym komunikacie podkreśliła, że liczba zmarłych, wynosząca obecnie 8165, może zostać potwierdzona dopiero po tym, gdy krajowy Instytut Zdrowia ustali faktyczną przyczynę śmierci."

Czyli każdemu umierającemu z defaultu wpisują koronawirusa jako przyczynę? A dopiero w przyszłości
"Obrona Cywilna w wydanym komunikacie podkreśliła, że liczba zmarłych, wynosząca obecnie 8165, może zostać potwierdzona dopiero po tym, gdy krajowy Instytut Zdrowia ustali faktyczną przyczynę śmierci."

Czyli każdemu umierającemu z defaultu wpisują koronawirusa jako przyczynę? A dopiero w przyszłości chcą zweryfikować jak naprawdę było?
bha
A ilu wpisują ...zmarł z powodu innych chorób współistniejących byle nie z powodu COVD 19 żeby nie pogarszały się nadmiernie statystyki zgonów
pkc
zrobia odwrotna kremacje czy ekshumację?
bha
Niestety będzie coraz gorzej nie tylko tam za dużo w krajach jest pozoru walki z Epidemią za mało tak jak w Chinach odpowiedzialnych i rygorystycznych działań szczególnie w gospodarce dotyczącego zahamowania niepotrzebnego,bezmyślnego nadal swobodnego przemieszczania się dziesiątek milionów ludzi,zatrudnionych przez Niestety będzie coraz gorzej nie tylko tam za dużo w krajach jest pozoru walki z Epidemią za mało tak jak w Chinach odpowiedzialnych i rygorystycznych działań szczególnie w gospodarce dotyczącego zahamowania niepotrzebnego,bezmyślnego nadal swobodnego przemieszczania się dziesiątek milionów ludzi,zatrudnionych przez cały czas Epidemia Pandemia Rozrasta się już lawino ....Jest już na świecie ponad 520 tyś ,Zdecydowana większość w Europie tylko dzisiaj przybyło prawie 50 tyś nowych infekcji !.Pora przestać udawać Grek... dla KASY kosztem coraz większego ryzyka utraty zdrowia i życia wielu osób . Im ta Pandemia przybierze na sile ,im więcej się rozprzestrzeni tym będzie dużo ,dużo dłużej trwała tym Kryzys będzie OGROMNY !!! wszyscy go odczują INFO https://www.worldometers.info/coronavirus/
ajwaj
Bedzie lepiej, Rosjanie ustawiaja sprzet. + 100 virologów,

A propos o "nie-wolnym" swiecie
______________
Wojskowe samoloty transportowe rosyjskich sił powietrznych dostarczyły Rosji z Chin 1 milion masek i 200 tysięcy testów na koronawirusa, które zostały przedstawione przez założyciela i szefa Alibaby,
Bedzie lepiej, Rosjanie ustawiaja sprzet. + 100 virologów,

A propos o "nie-wolnym" swiecie
______________
Wojskowe samoloty transportowe rosyjskich sił powietrznych dostarczyły Rosji z Chin 1 milion masek i 200 tysięcy testów na koronawirusa, które zostały przedstawione przez założyciela i szefa Alibaby, Jacka Ma, służby prasowej Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej.
Szef rosyjskiego departamentu wojskowego Siergiej Szojgu rozmawiał przez telefon z chińskim biznesmenem. Jack Ma powiedział, że był naprawdę poruszony pomocą Rosji podczas epidemii COVID-19 w Chinach. Podkreślił, że będzie nadal pomagał Federacji Rosyjskiej jako znak szacunku i przyjaznych stosunków z Shoigu. Z kolei minister nazwał Jacka Ma prawdziwym przyjacielem Rosji. „Jesteśmy wdzięczni za bezinteresowne wysiłki mające na celu pomoc w walce z koronawirusem. Nie tylko doceniam nasze przyjazne stosunki, ale także je cenię” - powiedział szef okręgu wojskowego.
ajwaj
""Rosyjscy wirusologowie wojskowi odbyli nadzwyczajne spotkanie z władzami Lombardii i miasta Bergamo . Podczas spotkania omawiano, które regiony regionu włoskiego cierpią z powodu koronawirusa, nasi specjaliści pójdą pierwsi. Sporządzono listę 65 szpitali i domów opieki. W czterech z nich wirusolodzy już rozpoczęli ""Rosyjscy wirusologowie wojskowi odbyli nadzwyczajne spotkanie z władzami Lombardii i miasta Bergamo . Podczas spotkania omawiano, które regiony regionu włoskiego cierpią z powodu koronawirusa, nasi specjaliści pójdą pierwsi. Sporządzono listę 65 szpitali i domów opieki. W czterech z nich wirusolodzy już rozpoczęli pracę. Miejscowi mieszkańcy na znak wdzięczności spiewali hymn Rosji na ulicach

Wiceprezydent Lombardii Fabrizio Sala i wielu polityków wyrazili wdzięczność rosyjskiemu wojsku za pomoc przy rozprzestrzenianiu się koronawirusa COVID-19 .

Wiceprezydent Lombardii wyraził wdzięczność rządowi rosyjskiemu, a także jego przedstawicielom z państwa włoskiego. Fabrizio Sala ma nadzieję na dobrą pracę. Według niego, obecnie instytucje państwowe muszą wykazać, w jaki sposób mogą działać pozytywnie, rozwiązywać problemy i wspólnie walczyć o zdrowie obywateli.""
ajwaj odpowiada ajwaj
A serbscy bracia na UE nie licza ? :)
_____________
Serbia poprosiła Rosję o pomoc w walce z koronawirusem. Odpowiednia decyzja została podjęta dziś na posiedzeniu Gabinetu Ministrów Serbii. Poinformował o tym krajowy kanał telewizyjny RTS.

Belgrad zwrócił się o szczególną pomoc w ramach umowy międzyrządowej
A serbscy bracia na UE nie licza ? :)
_____________
Serbia poprosiła Rosję o pomoc w walce z koronawirusem. Odpowiednia decyzja została podjęta dziś na posiedzeniu Gabinetu Ministrów Serbii. Poinformował o tym krajowy kanał telewizyjny RTS.

Belgrad zwrócił się o szczególną pomoc w ramach umowy międzyrządowej o współpracy w dziedzinie humanitarnej reakcji w sytuacjach kryzysowych. Wniosek został wysłany do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Serbii.

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki