Włochy: oglądanie tv na komputerze zwolnione z abonamentu

We Włoszech Naczelny Sąd Administracyjny ustalił, że abonament RTV płaci tylko ten, kto ogląda telewizję, korzystając z tradycyjnego telewizora. Oglądanie jej na komputerze, tablecie czy smartfonie pozostaje bezpłatne. W związku ze zmianą systemu, Włosi zaczną płacić abonament dopiero w lipcu

Faktycznie abonament radiowo-telewizyjny był zawsze we Włoszech podatkiem od posiadania telewizora. Nie zmieni się to i dziś, gdy telewizję oglądać można korzystając z innych urządzeń. Decyzja o tym zapadła podczas ostatnich przygotowań do nowego sposobu ściągania abonamentu wraz z opłatą za energię elektryczną. Jedna i ta sama osoba zapłaci za jeden tylko abonament, choćby posiadała kilka telewizorów, jak i kilka rachunków za elektryczność. Tylko mieszkańcy około dwudziestu małych wysp, jak Capri czy Ischia, które nie są podłączone do sieci energetycznych na stałym lądzie, płacić będą abonament tak, jak do tej pory.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Marek Lehnert, Rzym/kry

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~jezus-czyta-porno


I to jest państwo prawa nawet mimo tego że żądzi tam Camora to itak mają lepiej niż w Cebulowie.

! Odpowiedz
0 1 ~Dżejms

Niezłe jajca. Należ spodziewać się wysypu komputerów zintegrowanych z ekranem...właściwie to obecnie każdy tv jest komputerem. Wystarczy że producenci będą sprzedawać z klawiaturami i pozamiatane.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,9% VII 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 182,43 zł VII 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil