REKLAMA

Włochy: oglądanie tv na komputerze zwolnione z abonamentu

2016-04-27 23:32
publikacja
2016-04-27 23:32
Włochy: oglądanie tv na komputerze zwolnione z abonamentu
Włochy: oglądanie tv na komputerze zwolnione z abonamentu
fot. Yellowj / / YAY Foto

We Włoszech Naczelny Sąd Administracyjny ustalił, że abonament RTV płaci tylko ten, kto ogląda telewizję, korzystając z tradycyjnego telewizora. Oglądanie jej na komputerze, tablecie czy smartfonie pozostaje bezpłatne. W związku ze zmianą systemu, Włosi zaczną płacić abonament dopiero w lipcu

Faktycznie abonament radiowo-telewizyjny był zawsze we Włoszech podatkiem od posiadania telewizora. Nie zmieni się to i dziś, gdy telewizję oglądać można korzystając z innych urządzeń. Decyzja o tym zapadła podczas ostatnich przygotowań do nowego sposobu ściągania abonamentu wraz z opłatą za energię elektryczną. Jedna i ta sama osoba zapłaci za jeden tylko abonament, choćby posiadała kilka telewizorów, jak i kilka rachunków za elektryczność. Tylko mieszkańcy około dwudziestu małych wysp, jak Capri czy Ischia, które nie są podłączone do sieci energetycznych na stałym lądzie, płacić będą abonament tak, jak do tej pory.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Marek Lehnert, Rzym/kry

Źródło:IAR
Tematy
Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~jezus-czyta-porno

I to jest państwo prawa nawet mimo tego że żądzi tam Camora to itak mają lepiej niż w Cebulowie.
~Dżejms
Niezłe jajca. Należ spodziewać się wysypu komputerów zintegrowanych z ekranem...właściwie to obecnie każdy tv jest komputerem. Wystarczy że producenci będą sprzedawać z klawiaturami i pozamiatane.

Powiązane: Abonament RTV

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki