REKLAMA

Włochy: nowe całkowite zamknięcie kraju z powodu epidemii niemożliwe

2020-08-13 14:38
publikacja
2020-08-13 14:38
fot. Polvo2020 / Shutterstock

Całkowite zamknięcie Włoch z powodu pandemii jest "zdecydowanie niemożliwe", ale nie można wykluczyć lokalnych ograniczeń, jeśli sytuacja wymknie się spod kontroli - ocenił w czwartek koordynator doradzającego rządowi komitetu naukowego Agostino Miozzo.

Szef komitetu naukowo-technicznego przy Radzie Ministrów jako źródła ryzyka dalszych zakażeń koronawirusem wymienił pogrzeby, imprezy taneczne, wspólne grillowanie.

Odnosząc się do notowanych obecnie liczb nowych infekcji, Miozzo powiedział mediom: "400 przypadków dziennie to nie jest ani dużo, ani mało. Dane te wskazują, że wirus jest obecny w całym kraju. Mamy nadal sytuację, nad którą panujemy, ale jest ona niepewna i przejściowa".

"Skok liczebny może być bardzo szybki i to jest prawdziwe ryzyko" - ostrzegł ekspert.

Wyraził przekonanie, że należy zamknąć w kraju dyskoteki. "Przy tysiącach stłoczonych młodych ludzi nic się nie da zrobić" - stwierdził Agostino Miozzo. Podkreślił: "Masowe skupiska są katastrofalne w skutkach, nie można nad nimi zapanować".

W ostatnich dniach nasila się dyskusja na temat słuszności decyzji o otwarciu dyskotek. W okresie szczytu wakacyjnych wyjazdów władze lokalne w popularnych miejscowościach nadmorskich zapowiedziały skrupulatne kontrole w lokalach pod kątem przestrzegania zasad sanitarnych.

Władze regionu Toskania w nowym rozporządzeniu zaleciły zachowanie odległości 2 metrów od innych osób na parkiecie.

Z Rzymu Sylwia Wysocka(PAP)

sw/ kar/

Źródło:PAP
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki