Włochy: na Schodach Hiszpańskich w Rzymie kontrole i surowe kary

7 turystów , w tym dwoje z Polski, otrzymało kary za picie napojów na Schodach Hiszpańskich w Rzymie, gdzie po zakończonym właśnie remoncie w trosce o ten zabytek wprowadzono surowe zasady. Miejsce to jest skrupulatnie pilnowane przez policję i straż miejską.

Włochy: na Schodach Hiszpańskich w Rzymie kontrole i surowe kary
Włochy: na Schodach Hiszpańskich w Rzymie kontrole i surowe kary (YAY Foto)

W czwartek schody z początku XVIII wieku - jedna z największych atrakcji Wiecznego Miasta i arcydzieło architektury - zostały oddane do użytku po gruntownym remoncie.

Obecnie, jak ogłosiły władze włoskiej stolicy, podejmowane będą wszelkie starania, aby odrestaurowane, wyczyszczone schody nie zostały ponownie zniszczone przez turystów, którzy tam przesiadują, urządzają wręcz biwaki jedząc i pijąc, tłuką szkło, śmiecą. Będzie to zabronione - zapowiedziała burmistrz Virginia Raggi informując, że przygotowywane jest nowe rozporządzenie w tej sprawie.

Natychmiast władze miejskie znacznie zwiększyły patrole i kontrole. Funkcjonariusze pouczają turystów z całego świata, którzy siadają na stopniach, by zjeść prowiant.

W radykalnych przypadkach policjanci wymierzają kary na podstawie dotychczas obowiązujących przepisów. Media podały w sobotę, że w nocy, gdy schody są szczególnie pilnie kontrolowane, 7 turystów, wśród nich Polacy, Litwini i Włoszka zostało ukaranych za to, że pili tam napoje. Łączna suma wymierzonych mandatów to 900 euro, czyli prawie 130 euro od osoby.(PAP)

sw/ mal/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 ~Liszka

Ogrodzić i bedzie spokój !

! Odpowiedz
0 3 ~ja

Fascynujący news. Wyrzucam bankiera z zakładek, bo to już nie pierwszy raz.

! Odpowiedz
3 4 ~żart

Schody są od chodzenia, nie od siedzenia (blokowania).
Posiedzieć (popić) to najlepiej na "drabinie" (az się nie spadnie).
\

! Odpowiedz
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne