REKLAMA

Włochy: mamy szczyt zakażeń koronawirusem

2020-03-31 16:21
publikacja
2020-03-31 16:21

We Włoszech nastąpił szczyt zakażeń koronawirusem - ogłosił we wtorek szef Instytutu Zdrowia Silvio Brusaferro. Stan ten został osiągnięty ponad miesiąc po wybuchu epidemii w kraju.

fot. Rouzbeh Fouladi / / ZUMA Press

"Doszliśmy do szczytu, ale ten szczyt to nie punkt, ale płaskowyż, z którego powinniśmy teraz zacząć schodzić" - stwierdził Brusaferro na konferencji prasowej w Rzymie.

Zastrzegł następnie, że potrzebna jest ostrożność w ocenie sytuacji. "Od poziomu płaskowyżu epidemia może zostać wznowiona, jeśli przestaniemy respektować kroki na rzecz zahamowania wirusa i zasady trwającej izolacji" - dodał szef Instytutu.

Dotychczasowy, zaprezentowany w poniedziałek oficjalny bilans koronawirusa we Włoszech to 101 tysięcy potwierdzonych przypadków i ponad 11 tysięcy zgonów.

Od trzech tygodni obowiązują surowe przepisy zabraniające wychodzenia z domu bez uzasadnionej potrzeby. Według nieoficjalnych informacji podawanych przez prasę to zamknięcie kraju i wielu obszarów działalności w nim potrwa do końca kwietnia. (PAP)

sw/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (6)

dodaj komentarz
gwisniew
Chińczycy szybko obniżyli współczynnik zakażeń do ok. 0,3 - 0,4. Od tego czasu ok. 1,5 miesiąca trwało całkowite wygaszenie epidemii.
We Włoszech współczynnik zakażeń jest ok. 1,00. Jeżeli nie obniży się znacząco, to wygaszanie epidemii może trwać miesiącami.
bha
Niestety...Jeśli to jest obecnie jakiś tam mały ułamek % całego społeczeństwa dotknięty zachorowaniem na tego wirusa .To dopóki Epidemia nie wygaśnie zupełnie , a kiedy to będzie ????? to o żadnym szczycie zachorowań nie może być mowy.Każdy dzień to jedna wielka ???dopóki wirus covid 19 jest w obiegu danego kraju.
degrengolada
taki wniosek po 1 lepszym dniu? byłbym ostrożny z oceną.
kryzysio
We Włoszech sytuacja już jest w miarę stabilna od kilku dni. Dają radę mimo wszystko. Oby tak dalej!

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki