Włochy: mamy szczyt zakażeń koronawirusem

We Włoszech nastąpił szczyt zakażeń koronawirusem - ogłosił we wtorek szef Instytutu Zdrowia Silvio Brusaferro. Stan ten został osiągnięty ponad miesiąc po wybuchu epidemii w kraju.

(fot. Rouzbeh Fouladi / ZUMA Press)

"Doszliśmy do szczytu, ale ten szczyt to nie punkt, ale płaskowyż, z którego powinniśmy teraz zacząć schodzić" - stwierdził Brusaferro na konferencji prasowej w Rzymie.

Zastrzegł następnie, że potrzebna jest ostrożność w ocenie sytuacji. "Od poziomu płaskowyżu epidemia może zostać wznowiona, jeśli przestaniemy respektować kroki na rzecz zahamowania wirusa i zasady trwającej izolacji" - dodał szef Instytutu.

Dotychczasowy, zaprezentowany w poniedziałek oficjalny bilans koronawirusa we Włoszech to 101 tysięcy potwierdzonych przypadków i ponad 11 tysięcy zgonów.

Od trzech tygodni obowiązują surowe przepisy zabraniające wychodzenia z domu bez uzasadnionej potrzeby. Według nieoficjalnych informacji podawanych przez prasę to zamknięcie kraju i wielu obszarów działalności w nim potrwa do końca kwietnia. (PAP)

sw/ ap/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 4 fakpejsy

Pic na wode.

! Odpowiedz
0 6 gwisniew

Chińczycy szybko obniżyli współczynnik zakażeń do ok. 0,3 - 0,4. Od tego czasu ok. 1,5 miesiąca trwało całkowite wygaszenie epidemii.
We Włoszech współczynnik zakażeń jest ok. 1,00. Jeżeli nie obniży się znacząco, to wygaszanie epidemii może trwać miesiącami.

! Odpowiedz
0 19 jasiek2017

Oby im się udało !

! Odpowiedz
8 19 bha

Niestety...Jeśli to jest obecnie jakiś tam mały ułamek % całego społeczeństwa dotknięty zachorowaniem na tego wirusa .To dopóki Epidemia nie wygaśnie zupełnie , a kiedy to będzie ????? to o żadnym szczycie zachorowań nie może być mowy.Każdy dzień to jedna wielka ???dopóki wirus covid 19 jest w obiegu danego kraju.

! Odpowiedz
4 25 degrengolada

taki wniosek po 1 lepszym dniu? byłbym ostrożny z oceną.

! Odpowiedz
9 37 kryzysio

We Włoszech sytuacja już jest w miarę stabilna od kilku dni. Dają radę mimo wszystko. Oby tak dalej!

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,7% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil