Włochy gotowe na przyjęcie turystów

2020-06-03 12:37
publikacja
2020-06-03 12:37

Włochy są gotowe na przyjęcie turystów - oświadczył w środę szef MSZ Luigi Di Maio. Zapewnienie to złożył w dniu otwarcia granic regionów kraju i zniesienia obowiązku kwarantanny dla obywateli państw europejskich przybywających do Włoch.

/ fot. Viacheslav Lopatin / Shutterstock

Di Maio napisał w mediach społecznościowych, że rozpoczyna serię spotkań z ministrami spraw zagranicznych krajów Unii Europejskiej. Jego pierwszym rozmówcą będzie w środę przybywający do Rzymu szef dyplomacji Francji Jean-Yves Le Drian.

Włoski minister dodał, że w piątek jedzie do Niemiec, w sobotę do Słowenii, a w najbliższy wtorek do Grecji.

"Celem jest pokazanie wszystkim, że Włochy są gotowe przyjąć zagranicznych turystów, bezpiecznie i przy pełnej przejrzystości danych" - oświadczył Di Maio.

"Przyjmowanie turystów - jak podkreślił szef włoskiej dyplomacji - oznacza uruchomienie gospodarki i danie możliwości pracy rzemieślnikom, handlowcom, przedsiębiorcom, hotelarzom". "Idziemy naprzód z maksymalnym zaangażowaniem" - ogłosił minister.

Di Maio wyraził przekonanie, że ważnym sygnałem dla świata jest przywrócenie możliwości podróżowania po wszystkich regionach Włoch. "Kraj rusza z miejsca i przygotowuje się do powrotu do normalności. Całkowite otwarcie kraju pozwala nam pokazać zagranicy, że Włochy są zjednoczone i zwarte" - zaznaczył szef MSZ.

sw/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (5)

dodaj komentarz
czerwony_wiewior
Polak może wyjechać do różnych krajów bez kwarantanny, ale nie może wrócić do ojczyzny, nie będąc karany dwoma tygodniami aresztu domowego. A dziesiątki pisiorskich wiceministrów pajacują w TV, twierdząc, że to przemyślana strategia walki z epidemią
karbinadel
P pierwsze, piorun nigdy nie uderza dwa razy w to samo miejsce, a po drugie na pewno jest tam teraz bezpieczniej niż w Polsce :)
bha
Jeszcze im mało szukają kolejnych dostawców covid 19 ,bo niestety na świecie Pandemia jak trwała tak trwa cały czas wbrew mydleniu przez wielu oczu rozszerzając się i zadomowiając się na dobre w wielu,wielu już krajach świata !. INFO https://www.worldometers.info/coronavirus/
grisza476
Niech lecą ci antyszczepionkowcy i ci co nie wierza w wirusa. Spotkaja innych podobnych do siebie :)
loool
Zadzieram kiece i lecę. Wirus już tam na mnie czeka.

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki