Włochy: burmistrz surowo ukarany za to, że społecznie pracował jako ogrodnik

Grzywnę w wysokości 3 tysięcy euro otrzymał burmistrz miasteczka Gombito w Lombardii na północy Włoch za to, że sam w czynie społecznym przycinał rośliny i krzewy na skwerze i klombach. Ukarano go za brak odpowiedniego przygotowania do takich prac.

"Myślałem, że wykonanie pracy jako ochotnik na rzecz mojego miasteczka jest gestem obywatelskiej wielkoduszności"- powiedział cytowany przez włoskie media burmistrz Massimo Caravaggio, który rządzi małą miejscowością koło Cremony. Prasa pisze o kolejnym przejawie bezdusznej biurokracji.

Widząc, że rośliny i krzewy są zaniedbane i wymagają przycięcia, a w magistracie brakuje personelu technicznego z powodu oszczędności, 45-letni Caravaggio postanowił zostać na chwilę ogrodnikiem i się nimi zająć. O jego dodatkowym zajęciu dowiedział się jednak miejscowy Inspektorat Pracy, który wymierzył mu karę za wykonanie tej czynności bez wymaganego przeszkolenia.

W obronie burmistrza-społecznika stanęło Krajowe Stowarzyszenie Włoskich Gmin (Anci), które wystosowało list do ministra ds. regionów Enrico Costy, wyrażając zaniepokojenie tym, co się wydarzyło i prosząc o interwencję. W liście podkreślono, że każdy burmistrz, zwłaszcza małej miejscowości, jest przede wszystkim "obywatelskim ochotnikiem", a zatem taka postawa jest zrozumiała.

Działacze stowarzyszenia argumentują, że nie należy dziwić się temu, iż osoba sprawująca władzę w miejscowości i znająca ją doskonale, troszczy się o nią i czuje się odpowiedzialna za to, by żyło się w niej lepiej. Dlatego, zauważono, burmistrz zakasał rękawy i wziął się do pracy, uznając to za swój obowiązek.

Listy z wyrazami uznania dla postawy burmistrza i zdumienia karą, jaka go spotkała, wystosowano też do władz regionu Lombardia.(PAP)

sw/ mmi/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 ~Marek

Europa zmierza do samozagłady a w zasadzie biurozagłady

! Odpowiedz
0 0 ~Marcin

(facepalm)

! Odpowiedz
0 3 ~hahaha

hahaha

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil