REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

Włochy apelują do turystów: nie wywoźcie piasku z plaż Sardynii

2016-07-22 05:55
publikacja
2016-07-22 05:55
Dodaj Bankier.pl w Google

Apele do turystów - włoskich i zagranicznych - o to, by nie zabierali na pamiątkę piasku z plaż Sardynii znów, jak w poprzednich latach, powtarzają media. Podają najnowszy przykład turysty ze Szwecji, którego ukarano grzywną w wysokości 3 tysięcy euro.

fot. / / thetaXstock

Wywożenie w bagażu butelek, woreczków i innych opakowań wypełnionych piaskiem z plaż stało się masowym zwyczajem wśród turystów i plagą, z którą walczą zarówno lokalne siły porządkowe, jak i służby lotniskowe.

Niemal śnieżnobiały, delikatny jak pył i czyściuteńki piasek jest dosłownie grabiony z najpiękniejszych plaż na wyspie. Wielu turystów nadal nie wie, że jest to zabronione.

Jak podkreśla włoska prasa, tony piasku zamieniają się w pamiątki, które rekwirowane są potem na miejscowych lotniskach. poinformowały, że w ciągu trzech letnich miesięcy zeszłego roku służby na jednym tylko lotnisku w Cagliari odebrały turystom pięć ton piasku. Zauważa się, iż to najlepiej obrazuje skalę tego zjawiska.

Dlatego również, jak ostrzegają media, zaostrzono kontrole bagaży, w których ukrywane są te wspomnienia z wakacji. Pracownicy służb naziemnych nie tylko rekwirują znalezisko, ale także dokładnie pytają o to, skąd pochodzi. Piasek i muszle są potem rozsypywane z powrotem tam, skąd je ukradziono.

Wakacje na giełdzie

W portalach społecznościowych prowadzona jest kampania w obronie ogołacanych plaż.

Ekolodzy alarmują, że stanowi to zagrożenie także dla środowiska naturalnego.

Media podały, że na lotnisku w Cagliari został zatrzymany w czwartek Szwed, którego wcześniej lokalna straż przyłapała na próbie kradzieży piasku z plaży w miejscowości Tertenia na wschodzie Sardynii. W walizce miał nim wypełnione trzy butelki. Wymierzono mu karę w wysokości 3 tysięcy euro.

Z Rzymu Sylwia Wysocka(PAP)

sw/ mmi/

Źródło:PAP
Tematy

Komentarze (9)

dodaj komentarz
~stukacz
90% ludzkiej populacji to zwykłe bezmyślne bydło. Ta tłuszcza zniszczy i skazy wszystko co ma jakakolwiek wartosc
~Dżejms
Zdurnienie jest przerażające. W Europie coraz więcej muzułmańskich no go area a Wy tu zachwycacie się drastycznym karaniem za wynoszenie buteleczki piasku z plaży. Z taką mentalnością durnego niewolnika to szybki koniec cywilizacji europejskiej gwarantowany. Sami przeczytajcie co wypusujecie. Żal mi Was.
~Dżejms
Są na dobrej drodze do przegnania turystów. A jaka adekwatna kara! Myślę że dla urzędasów to miliony ukaranych turystów razy tysiące euro od łba - żyć nie umierać.
~azet odpowiada (usunięty)
A skąd wiesz że nie centrowy albo socjaldemokratyczny? Na pewno masz dobrą metodę ich rozróżniania, bo przecież nie jesteś idiotą co rzuca epitety bez uzsadnienia.
~Dżejms odpowiada (usunięty)
Czytamy tu o trzech butelkach piasku na pamiątkę a kara 3000 euro. Co do awantur itp to zgadzam się z Tobą. Odnieś się do trzech butelek piasku - dobra? Kara adekwatna? A za wspomniane rozrpierduchy pewnie niższa. To tak jak z karaniem u nas babiny co grzyby czy truskawki sprzedaje przed marketem a zero reakcji że sieć marketów podatków Czytamy tu o trzech butelkach piasku na pamiątkę a kara 3000 euro. Co do awantur itp to zgadzam się z Tobą. Odnieś się do trzech butelek piasku - dobra? Kara adekwatna? A za wspomniane rozrpierduchy pewnie niższa. To tak jak z karaniem u nas babiny co grzyby czy truskawki sprzedaje przed marketem a zero reakcji że sieć marketów podatków nie płaci. Dla kogo jest państwo?
~jo44
a ile poszlo na miejscowe budowy ? ops, to wina turystow..
~Biuro_podróży
Zapraszamy do zbierania piasku na plażach Afryki północnej.

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki