REKLAMA

Władze zarządziły 7-dniowy lockdown w Auckland

2021-02-27 12:51
publikacja
2021-02-27 12:51
fot. Nicolaci da Costa / Reuters

Rząd Nowej Zelandii ogłosił w sobotę, że w związku z wykryciem w Auckland zakażenia koronawirusem niewiadomego pochodzenia w mieście będzie obowiązywać 7-dniowy lockdown. Władze nie podały, czy chodzi o nowy, czy też o już znany wirusologom szczep koronawirusa.

Przekazując informację o restrykcjach dla dwumilionowego miasta Auckland, największego w Nowej Zelandii, premier Jacinda Ardern zaznaczyła, że w pozostałych częściach kraju będzie obowiązywać dotychczasowy, drugi stopień zagrożenia epidemicznego, w ramach którego zakazane są większe zgromadzenia, ale szkolnictwo, handel i usługi działają w zwykłym trybie.

Auckland był niedawno objęty trzydniową blokadą. Lockdown obowiązywał tam w dniach od 15 do 18 lutego. Miało to związek z wykryciem w tym mieście trzech przypadków zakażenia koronawirusem, spośród których dwa zostały wywołane bardziej zaraźliwym szczepem B.1.1.7, wywodzącym się z Wielkiej Brytanii.

Podczas lockdownu wszyscy mieszkańcy muszą pozostawać w domach - przypomniała nowozelandzka premier. Mogą z nich wychodzić tylko w uzasadnionych sytuacjach, np. po zakupy czy do pracy. Zamknięte są też instytucje publiczne i usługi. Obowiązuje zakaz wszelkich spotkań poza domem. Do szkół chodzą tylko uczniowie, których rodzice świadczą pracę w swych zakładach.

Lutowe restrykcje w Auckland są pierwszymi od sześciu miesięcy ograniczeniami, jakie wprowadzono w Nowej Zelandii. Kraj ten należy do najlepiej radzących sobie z epidemią na świecie.

W całej Nowej Zelandii potwierdzono dotąd łącznie 2372 zakażenia, a z powodu Covid-19 zmarło tam 26 osób. Liczba ozdrowieńców wynosi 2280. (PAP)

mars/

arch.

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
demeryt_69
Ardern - kolejna 'Gruzinka' u koryta.

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki