REKLAMA

Władze Ukrainy proponują wprowadzenie opłaty za wyjazd mężczyzn za granicę

2022-05-30 16:09
publikacja
2022-05-30 16:09
Władze Ukrainy proponują wprowadzenie opłaty za wyjazd mężczyzn za granicę
Władze Ukrainy proponują wprowadzenie opłaty za wyjazd mężczyzn za granicę
fot. Carol Guzy / / ZUMA Press

MSW Ukrainy rozważa wprowadzenie opłaty za wyjazd mężczyzn za granicę - poinformował w poniedziałek doradca ministra Wiktor Andrusiw. Na mocy przepisów obowiązującego na Ukrainie stanu wojennego, spowodowanego inwazją Rosji, z kraju nie mogą wyjeżdżać mężczyźni w wieku 18-60 lat.

Wypowiedź urzędnika przekazał portal Unian, przytaczając jego wpis na Telegramie. Andrusiw powiedział, że ukraińsko-rosyjska wojna będzie się przeciągać, dlatego rozważane jest wprowadzenie opłaty zabezpieczającej dla mężczyzn, którzy chcą wyjechać za granicę podczas obowiązywania stanu wojennego.

„Jeżeli chodzi o wyjazdy mężczyzn za granicę - to niestety wojna ta będzie trwać długo. Będziemy musieli zmobilizować wiele setek tysięcy żołnierzy. W kwestii wyjazdu – nie chodzi o to, czy zostawać, czy wyjeżdżać. Pytanie dotyczy tego, w jaki sposób wyjeżdżać. Proponuję wprowadzić opłatę +ubezpieczeniową+, na przykład 3-5 tys. dolarów, oraz swobodny wyjazd dla tego, kto zapłacił. Totalny zakaz szkodzi nam jeszcze bardziej” - napisał Andrusiw.

Według doradcy ministra całkowity zakaz wyjazdu stwarza wiele problemów, dlatego zależy zagadnienie uregulować w inny sposób. Powołał się na się na kilka przykładów, w tym przedsiębiorcy rolnego, który aby obsiać 100 tys. hektarów pola potrzebował paliwa do silnika Diesla, lecz mógł je dostać jedynie w Rumunii, ale nie mógł go przywieźć, ponieważ jego pracownicy nie mogli wyjechać. Inny przykład dotyczył biznesmena, który nie może wyjechać do Niemiec, by podpisać kontrakt dotyczący eksportu o wartości kilku milionów dolarów, co pozwoliłoby na utrzymanie 300 miejsc pracy.

Na Ukrainie obowiązuje stan wojenny spowodowany rosyjską inwazją. W związku z tym z kraju nie mogą wyjeżdżać mężczyźni w wieku 18-60 lat, za pewnymi wyjątkami. Ostatni raz obowiązywanie stanu wojennego przedłużono 18 maja na kolejne 90 dni. 

sm/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (24)

dodaj komentarz
humanres
w Warszawie wielu młodych Ukrów w wieku poborowym rozbija się dobrymi autami po mieście śmiejąc się w twarz jakimkolwiek ograniczeniom. za 50 USD na granicy da się wszystko załatwić
polonu
zapytajcie Papierza Franciszka on wam wytłumaczy jak sprawy wyglądały , Co to był pułk AZOW czym się zajmował przed konfliktem z jakich żołnierzy się składał, jakiego pochodzenia ,co robił w rejonie wschodniej Ukrainy ,czym się zajmowali ,kto ich finansował i na czyje zlecenie działali , co mają na sumieniu. . Papież wie tylko zapytajcie Papierza Franciszka on wam wytłumaczy jak sprawy wyglądały , Co to był pułk AZOW czym się zajmował przed konfliktem z jakich żołnierzy się składał, jakiego pochodzenia ,co robił w rejonie wschodniej Ukrainy ,czym się zajmowali ,kto ich finansował i na czyje zlecenie działali , co mają na sumieniu. . Papież wie tylko się modli i milczy ,bo nie ma innego wyjścia .
wilanow
Ucieczka przed wojną tylko dla zamożnych?
emk6
teraz tez uciekaja, tylko tyle ze kase biora pogranicznicy pod stolem. Zalegalizowano tylko to co juz od poczatku mialo miejsce. Ukraina to takie upadle panstwo szwindli i korupcji.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
zoomek
Ło matko! Gdzie UE, PE i NKWD? Przeca to nieróóófnośdź pciofa!
Spórek - bierz ich! Za gargło, za gardło!
Zrzucić im Środy, Lemparty i Seneszyny! Taka bomba feministyczno-kasetowa!
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Inwazja Rosji na Ukrainę

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki