REKLAMA

Władze Ukrainy grożą odcięciem wody dla części obwodu ługańskiego

2016-11-23 13:14
publikacja
2016-11-23 13:14

Władze Ukrainy zagroziły odcięciem wody dla części terytoriów zajętych przez prorosyjskich separatystów w obwodzie ługańskim, którzy nie spłacają zadłużenia za jej dostawy. Zdaniem Kijowa regionowi, w którym mieszka ponad pół miliona ludzi, grozi katastrofa.

Władze Ukrainy grożą odcięciem wody dla części obwodu ługańskiego / fot. Stanislav Krasilnikov / TASS

Dostawy wody mogą być wstrzymane już od pierwszego grudnia - ostrzegł w środę wiceminister ds. terytoriów okupowanych Heorhij Tuka.

Według jego resortu, mimo że separatyści pobierają od mieszkańców kontrolowanych przez nich obszarów opłaty za wodę, nie trafiają one do jej dostawcy. Jest nim komunalne przedsiębiorstwo wodociągowe w miejscowości Popasna, które znajduje się na terenach kontrolowanych przez Ukrainę.

Ministerstwo ogłosiło, że przedsiębiorstwo to może zbankrutować w związku z zadłużeniem za zużytą energię elektryczną, które wynosi równowartość ponad 1,9 mln złotych.

Tuka poinformował, że przedstawiciele separatystów nie odpowiadają na próby kontaktu w tej sprawie i oskarżył ich o świadome dążenie do przerwania dostaw wody. Zaznaczył, że już teraz w strefie buforowej na linii podziału między siłami rządowymi a rebeliantami woda płynie z kranów co drugi dzień i tylko przez 3 godziny.

Tuka przekazał też, że separatyści świadomie ograniczają dostawy wody, wmawiając mieszkańcom regionu, że jest to wina złodziejskiej junty z Kijowa. Celem pokemonów (separatystów) jest sianie nienawiści wobec Ukrainy i oskarżanie jej o ludobójstwo ruskiego narodu - napisał minister na swoim Facebooku.

Z Kijowa Jarosław Junko (PAP)

jjk/ kot/ kar/

Źródło:PAP
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~obserwator
Separatyści skoro tam są to albo niech płacą za gaz,prąd i wodę UKR przedsiebiorstwom a jak nie mają zamiaru płacić to niech się zabiorą z tego terenu razem ze swoimi szabelkami do wujka Putina i niech tam spróbują nie płacić poradzieckim przedsiebiorstwom za to samo. Ale i tak separatyści bedą wszystkim rozpowiadać,Separatyści skoro tam są to albo niech płacą za gaz,prąd i wodę UKR przedsiebiorstwom a jak nie mają zamiaru płacić to niech się zabiorą z tego terenu razem ze swoimi szabelkami do wujka Putina i niech tam spróbują nie płacić poradzieckim przedsiebiorstwom za to samo. Ale i tak separatyści bedą wszystkim rozpowiadać,że winna UKR że w Dobnbasie jest brak wody ,prądu i gazu to skoro tak po jaka cholerę te pasożyty z jakiejs tam ludowej republiki demokratycznej się tam panosza i pasożytuja na tych terenach kosztem zwykłych obywateli powodujac grabieże,niszcząc mienie,dokonując gwałtów i morderstw,doprowadzając tym samym do anarchii i wielkich zniszczeń czyniąc sobie z tego terenu wojskowy poligon doswiadczalny? Dezinformcja i szerzenie propagandy w Donbasie najpierw sowieckiej w czasach ZSRR a teraz prorosyjskiej to chleb powszedni w programie z cyklu homo sowietikus w Donbasie,najpierw zbawca był Lenin a teraz wujek Putin czyli nieomylny obrońca i zbawca demokracji oraz pokoju na świecie.

Powiązane: Konflikt na linii Ukraina-Rosja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki