REKLAMA

Władze Hongkongu: Nie damy się zastraszyć sankcjami USA

2020-08-08 10:16
publikacja
2020-08-08 10:16
fot. Nick Kwan / Pexels

Administracja Hongkongu potępiła w sobotę sankcje nałożone przez USA na 11 chińskich i hongkońskich urzędników, oceniając je jako "rażącą, barbarzyńską ingerencję w wewnętrzne sprawy ChRL". "Nie damy się zastraszyć" - zaznaczono w oświadczeniu.

Cytowany w komunikacie rzecznik władz określił sankcje, które objęły między innymi szefową administracji Hongkongu Carrie Lam, kilku jej ministrów i szefa hongkońskiej policji, jako "bezwstydne i godne pożałowania".

Biuro łącznikowe centralnego rządu ludowego Chin w Hongkongu, którego szef Luo Huining również znalazł się na liście osób objętych sankcjami, oceniło działania Waszyngtonu jako "naprawdę niedorzeczną błazenadę", ujawniającą "poparcie amerykańskich polityków dla antychińskiego chaosu w Hongkongu".

Tymczasem w Pekinie rozpoczęły się w sobotę obrady organu kierowniczego chińskiego parlamentu. Oczekuje się, że podejmie on decyzje dotyczące sprawowania władzy ustawodawczej w Hongkongu przez najbliższy rok, jako że planowane na wrzesień wybory parlamentarne w tym regionie zostały przełożone.

Administracja Hongkongu uzasadniła bezprecedensową decyzję o przełożeniu wyborów pandemią Covid-19. Opozycja sądzi jednak, że władze obawiają się zwycięstwa obozu demokratycznego.

Waszyngton nałożył w piątek sankcje na 11 urzędników, by ukarać ich za wprowadzenie w Hongkongu kontrowersyjnych przepisów bezpieczeństwa państwowego. Według ministerstwa finansów USA było to działanie "mające bezpośrednio na celu ograniczenie wolności słowa i zgromadzeń oraz procesów demokratycznych" w Hongkongu, a w efekcie osłabienie autonomii regionu.

Sankcje polegają na zamrożeniu wszelkich aktywów tych osób w USA i de facto zabronieniu Amerykanom prowadzenia z nimi interesów.

Pod koniec czerwca Pekin przy współpracy administracji Hongkongu, ale z pominięciem jego legislatywy, narzucił regionowi przepisy przewidujące nawet dożywocie za nieprecyzyjnie zdefiniowane przestępstwa, które chińskie władze uznają za działalność wywrotową, separatystyczną, terrorystyczną lub zmowę z zagranicznymi siłami. Nowe prawo dopuszcza również możliwość sądzenia podejrzanych w Chinach kontynentalnych.

Z Kantonu Andrzej Borowiak (PAP)

anb/ mars/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Advertisement

Komentarze (8)

dodaj komentarz
takeda83
"Władze Hongkongu" przeciez komunisci z chin właśnie wjechały w honkong łamiąc wszystkie umowy o wolności obywatelskiej w honkongu podobnie jak wcześniej w tybet a teraz chce to samo z tajwanem mowa o "Władze Hongkongu" jest komunistyczną manipulacją gdyby to tak jakby napisać że "władze z "Władze Hongkongu" przeciez komunisci z chin właśnie wjechały w honkong łamiąc wszystkie umowy o wolności obywatelskiej w honkongu podobnie jak wcześniej w tybet a teraz chce to samo z tajwanem mowa o "Władze Hongkongu" jest komunistyczną manipulacją gdyby to tak jakby napisać że "władze z polski" za okupacji sovieckiej
and00
Hong Kong to Chiny, czyli powinien tak być traktowany
Powinni mu cofnąć wszystkie przywileje oraz ulgi jakie ma, i wszystko będzie dobrze.
Już nie wróci do stanu zanim zachód zagospodarował tą wioskę, ale przynajmniej nie będzie się kolejny pasożyt tuczył
ajwaj
Kong-Kong to Chiny, jak Slask, Kaszuby-PL
ciekawy artykul jest w KRESY.PL
___________
""Hongkong powstał na skutek kolonialnego zaboru, lecz dziś jest już integralną częścią państwa chińskiego. Mocarstwa zachodnie nie mają podstaw moralnych i prawnych, by ingerować w proces jego zlewania się z Chińską
Kong-Kong to Chiny, jak Slask, Kaszuby-PL
ciekawy artykul jest w KRESY.PL
___________
""Hongkong powstał na skutek kolonialnego zaboru, lecz dziś jest już integralną częścią państwa chińskiego. Mocarstwa zachodnie nie mają podstaw moralnych i prawnych, by ingerować w proces jego zlewania się z Chińską Republiką Ludową.
Hongkong jest bowiem reliktem szczególnie niegodziwego aktu kolonializmu, narodził się jako kolonia narkotykowa, placówka dilerów opium."" ITD

https://kresy.pl/publicystyka/relikt-kolonializmu/
ajwaj
Anglo-sasi to najgorsi kolonialiści, dla kasy, wyzysk i masowe zabijanie,
pierwsza bron biologiczna u Indian > zarazona ospa,
wojna Burów > obozy koncentracyjne dla dzieci i kobiet, boma atomowa na spiace miasta cywilów Japan,
niewolnictwo, Majdany, masakry bronia chemiczna Agent Orange Vietnam itd. itp.

Przychodzi
Anglo-sasi to najgorsi kolonialiści, dla kasy, wyzysk i masowe zabijanie,
pierwsza bron biologiczna u Indian > zarazona ospa,
wojna Burów > obozy koncentracyjne dla dzieci i kobiet, boma atomowa na spiace miasta cywilów Japan,
niewolnictwo, Majdany, masakry bronia chemiczna Agent Orange Vietnam itd. itp.

Przychodzi karma do nich, caluja Adidasy Murzynów, Indianie, Eskomosci kasy (biliony), Azjaci itp
spaceavenger odpowiada ajwaj
Całują lewusy co najwyżej, normalni Amerykanie biorą sprawy w swoje ręce i nie chcą mieć z tym nic wspólnego. Anglicy to samo - normalni rzygają lewicową propagandą. Po zakończeniu trwającego właśnie konserwatywnego przesilenia USA wyjdą z tego silniejsze niż kiedykolwiek. Znacznie gorszą karmę ma teraz inny krwawy Całują lewusy co najwyżej, normalni Amerykanie biorą sprawy w swoje ręce i nie chcą mieć z tym nic wspólnego. Anglicy to samo - normalni rzygają lewicową propagandą. Po zakończeniu trwającego właśnie konserwatywnego przesilenia USA wyjdą z tego silniejsze niż kiedykolwiek. Znacznie gorszą karmę ma teraz inny krwawy kolonialista - Rosja. W tej dekadzie przestanie istnieć jako integralne państwo.
znawca_wszystkiego odpowiada spaceavenger
Może sprawdź w słowniku co oznacza słowo "kolonia".
spaceavenger odpowiada znawca_wszystkiego
To są twoje wszystkie argumenty?
znawca_wszystkiego odpowiada spaceavenger
A ty jakieś podałeś? Czepiam się twojego słownictwa. Mówisz o kolonializmie Rosji, kiedy to Rosja nie ma i nie miała żadnych koloni, podczas gdy najkrwawsze dyktatury kolonialne są udziałem Anglii (wielkiej brytani), Hiszpani, Holandii, Francji, Portugalii. Całe bogactwo tych krajów pochodzi właśnie z grabienia koloni A ty jakieś podałeś? Czepiam się twojego słownictwa. Mówisz o kolonializmie Rosji, kiedy to Rosja nie ma i nie miała żadnych koloni, podczas gdy najkrwawsze dyktatury kolonialne są udziałem Anglii (wielkiej brytani), Hiszpani, Holandii, Francji, Portugalii. Całe bogactwo tych krajów pochodzi właśnie z grabienia koloni z surowców i niewolnictwa. Biedne europejskie kraje jak Polska to te, które nigdy koloni nie miały i nie miały kogo okradać.

Powiązane: Protesty w Hongkongu

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki