REKLAMA

Władze Białorusi wydały drugie ostrzeżenie dla niezależnego portalu TUT.by

2020-09-07 18:52
publikacja
2020-09-07 18:52
fot. Sergei Bobylev / TASS

Ministerstwo Informacji Białorusi wydało w poniedziałek pisemne ostrzeżenie dla niezależnego portalu TUT.by „za rozpowszechnianie nieprecyzyjnej informacji, która może zaszkodzić interesom państwa lub społeczeństwa” – poinformował portal.

Dodał, że 25 sierpnia na stronie finance.tut.by został opublikowany artykuł, w którym nieumyślnie pomylono się w wysokości sum, jakimi kierownictwo Komitetu Kontroli Finansowej oraz organy kontroli finansowej mogą zachęcać swych pracowników do aktywnego uczestnictwa w ujawnieniu i zatrzymaniu osób, które dopuściły się najbardziej niebezpiecznych przestępstw „o dużym rezonansie społecznym".

Zgodnie z obowiązującym ustawodawstwem w razie wydania dwóch lub więcej pisemnych ostrzeżeń w ciągu roku dostęp do internetowego wydania danego środka masowego przekazu może być ograniczony.

Pierwsze ostrzeżenie wobec TUT.by wydano 7 sierpnia, na dwa dni przed wyborami prezydenckimi.

Na Białorusi od 9 sierpnia dochodzi do protestów przeciwko sfałszowaniu wyborów, które według oficjalnych wyników wygrał Alaksandr Łukaszenka. TUT.by jest jednym z portali, które na bieżąco relacjonują przebieg protestów, a kilku jego dziennikarzy trafiło do aresztu. (PAP)

mw/ kar/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Białoruś

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki