Wkrótce rewolucja w podatkach dla rolników?

Od 2014 r. rolnicy będą płacić podatek dochodowy. Projekt ustawy w tej sprawie został już uzgodniony z resortem finansów - mówi "Gazecie Wyborczej" nowy minister rolnictwa Stanisław Kalemba.

OPIS
Źródło: thetaXstock

To będzie prawdziwa ocena sytuacji w gospodarstwach rolnych; chcemy, czy nie, polityka UE idzie w tym kierunku - mówi Kalemba. I kontynuuje linię swego poprzednika, choć jako poseł miał opinię przeciwnika zmian - komentuje "GW".


»Superinstytucja - ZUS i KRUS

Jak mówi minister, podatek dochodowy zastąpi rolny, bo nie ma mowy, by rolnicy płacili dwie daniny. Według Kalemby jego stawka na początku powinna być na tym samym poziomie co podatek rolny.

Wprowadzenie podatku musi odbyć się przy akceptacji rolników i w 2013 r. będą szkolenia, które mają przygotować ich do zmian. (PAP)

rda/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~kula

Masz dobrze prosperujące gospodarstwo ?... a budynki gospodarcze do remontu, chałupę do remontu, biura nie masz, kłada nie masz i innych pierdół a mówisz, że twój sąsiad jest nierozgarnięty ??? Widać, jaki z ciebie gospodorz! A CEPA po dziadku oprócz zamortyzowanych budynków to mosz??? Jak tak to daj go sąsiadowi i pokaż co tu napisałeś. Pokaże Ci jak się dawniej młóciło !!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~kula

Powiem tak;
Bociana dziobał szpak
potem była zmiana i szpak dziobał bociana
Ile razy był szpak dziobany ?

! Odpowiedz
0 0 ~rolniczek

Jestem rolnikiem mam dobrze prosperujace gospodarstwo miałem modernizować mój warsztat pracy ale się wstrzymam zrobię to za dwa lata, by mieć koszty. Jak już zremontuję budynki gospodarcze będę je amortyzował, wyremontuję dom bo będę potrzebował przecież biura, kupię sobie kłada, terenówkę i takie pierdoły by tak płacić podatki jak koncerny ponujące na naszym rynku. jest druga strona medalu mój sąsiad jest mało rozgarnięty więc jego gospodarstwo ledwo zipi więc musi dorabiać na boku, mając gospodarstwo nie należał mu się socjal nie mając dochodów będzie siedzał w pomocy społecznej by podreperować finanse, co wiąże się z podniesieniem podatków dlą przedsiębiorczych a nagradzaniem leni. Komuno wruciłaś nie tylko do władzy ale i do gospodarki niestety. Pozdrawiam.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~węglarz

dzięki za komentarz.. poza tym nie oszukujmy się, lud chce kas fiskalnych dla lekarzy, wyższych podatków dla rolinków, a potem się dziwią, że wszystko drożeje.. jak rolnik będzie musiał płacić wyższe podatki to po prostu podniesie ceny produktów

! Odpowiedz
0 0 ~Tomeczek_888

Jaka ekologiczna? Mieso oddzielane mechanicznie solone sola drogowa. Frajerow szukasz?

! Odpowiedz
0 0 ~robert

Chcemy czynie chcemy będziemy jeść siwństwa produkowane w fabrykach a nie jak do tej pory ekologiczną żywność!!! Za dobrze mieliśmy!!! Zapłacimy za to programami leczenia otyłości, uczuleń i innych chorób wywołanych genetycznymi modyfikacjami i hormonami który mi faszerowane są zwierzaki w fabrykach!!! smacznego!!!

!
Polecane
Najnowsze
Popularne