REKLAMA

Wizz Air uruchomi nowe połączenie z Krakowa do Sztokholmu

2020-06-09 14:53
publikacja
2020-06-09 14:53

Niskokosztowa linia lotnicza Wizz Air zapowiedziała we wtorek uruchomienie od 16 lipca tego roku nowego połączenia na trasie z Krakowa do stolicy Szwecji, Sztokholmu. Loty będą odbywać się trzy razy w tygodniu.

fot. Mateusz Szymański / / Bankier.pl

Jak poinformował przewoźnik, loty między Krakowem i Sztokholmem będą wykonywane we wtorki, czwartki i soboty.

Według przewoźnika, ogłoszenie nowego połączenia „rozpoczyna w Wizz Air nową erę podróży”. Jak przypomniano linia ostatnio ogłosiła wdrożenie szeregu dodatkowych procedur, aby pomóc zachować dystans fizyczny podczas wchodzenia na pokład oraz chronić zdrowie pasażerów i załogi w samolocie.

Załoga oraz pasażerowie mają obowiązek podróżowania w maseczkach. Ponadto, członkowie załogi są zobowiązani do noszenia rękawiczek. Samoloty Wizz Air są regularnie poddawane procesowi zamgławiania kabiny z wykorzystaniem preparatów dezynfekujących, a także - przestrzegając rygorystycznego dziennego harmonogramu czyszczenia – wszystkie samoloty linii przechodzą nocną dezynfekcję również przy użyciu środków dezynfekujących.

Załoga rozdaje pasażerom chusteczki dezynfekujące podczas wchodzenia na pokład; magazyny pokładowe zostały usunięte z kieszeni foteli. Pasażerowie są proszeni, w miarę możliwość, o dokonywanie płatności zbliżeniowych podczas zakupów na pokładzie.

Od maja zeszłego roku na krakowskim lotnisku działa baza Wizz Air. Przed pandemią stacjonowały tam trzy samoloty, co pozwalało na realizowanie ok. 20 połączeń ze stolicy Małopolski.

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. W ubiegłym roku przyjął ponad 8,4 mln podróżnych. Z powodu epidemii koronawirusa obiekt był zamknięty od połowy marca do 1 czerwca, kiedy loty krajowe do Warszawy i Gdańska uruchomił PLL LOT.

Aby zapewnić bezpieczeństwo epidemiologiczne pasażerów i utrzymać dystans społeczny, zmienione zostały dotychczasowe procedury. Na teren krakowskiego terminala mogą wejść tylko pasażerowie po okazaniu kart pokładowych oraz osoby zapewniające niezbędną asystę.

Zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Urzędu Lotnictwa Cywilnego wszystkim pasażerom przy wejściu do terminala mierzona jest temperatura. W tym celu zainstalowane zostały specjalne bramki.

W całym terminalu Kraków Airport wprowadzono oznaczenia oraz wygrodzenia pomagające zachować dystans między wszystkimi użytkownikami. W terminalu ogólnodostępne są także płyny dezynfekujące i środki ochrony osobistej – na początek zainstalowanych zostało 25 stacji dezynfekujących oraz dwa maseczkomaty.

W Kraków Airport w szczególności zalecane jest korzystanie z uruchomionych w lutym tego roku punktów samodzielnego nadania bagażu self-service bag drop (SBD).

Podróżni zobowiązani są do utrzymania dystansu sanitarnego według powszechnie obowiązujących zaleceń, a w terminalu lotniska oraz na pokładach samolotów obowiązkowe jest używanie maseczek.(PAP)

autor: Rafał Grzyb

rgr/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1300 zł premii!

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1300 zł premii!

Advertisement

Powiązane

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki