REKLAMA

Wirtualna Polska chce wypłacić 1 zł dywidendy na akcję

2019-03-26 06:40
publikacja
2019-03-26 06:40

Zarząd Wirtualnej Polski rekomenduje, by za 2018 rok wypłacić dywidendę w wysokości 29,06 mln zł, co daje 1 zł dywidendy na akcję - poinformowała spółka w komunikacie. Propozycję zarządu pozytywnie zaopiniowała rada nadzorcza.

fot. Andrzej Bogacz / / FORUM

Na dywidendę Wirtualna Polska chce przeznaczyć jednostkowy zysk netto za 2018 rok w wyskości 0,4 mln zł i zyski z lat ubiegłych w wysokości 28,7 mln zł.

Zarząd spółki proponuje ustalenie prawa do dywidendy na 7 czerwca, a dzień wypłaty na 17 czerwca.

Wirtualna Polska podała, że proponowany podział zysku jest zgodny z polityką dywidendową spółki, zgodnie z którą zarząd będzie wnioskował do walnego zgromadzenia o wypłatę dywidendy na poziomie powyżej 1 zł na akcję, jednakże nie więcej niż 70 proc. skonsolidowanego zysku netto za dany rok obrotowy.

Przed rokiem Wirtualna Polska wypłaciła 0,96 zł dywidendy na akcję.

Zarząd Wirtualnej Polski, rekomendując wypłatę dywidendy, bierze pod uwagę bieżącą sytuację finansową grupy, jej plany inwestycyjne, potencjalne cele akwizycyjne spółek wchodzących w skład grupy, a także przewidywany poziom wolnych środków pieniężnych w spółce w roku obrotowym, w którym przypada płatność dywidendy.

Ostateczna decyzja dotycząca przeznaczenia zysku na wypłatę dywidendy zostanie podjęta przez zwyczajne walne zgromadzenie Wirtualnej Polski. (PAP Biznes)

pr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Powiązane

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki