REKLAMA

Więźniowie będą pracowali w lesie

2010-07-21 13:02
publikacja
2010-07-21 13:02
Więźniowie będą pracowali przy sprzątaniu lasów. Centralny Zarząd Służby Więziennej i Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe podpisały stosowną umowę.

Dyrektor generalny Lasów Państwowych Marian Pigan powiedział, że więźniowie będą pomagali przy najprostszych pracach, na przykład sprzątaniu śmieci. Będą też wykorzystywani w działaniach przeciwpożarowych. 

Lasy Państwowe rocznie wydają około 20 milionów złotych na oczyszczanie lasów. Współpraca ze Służbą Więzienną pozwoli zaoszczędzić część tych środków. Będą mogły być przeznaczone na rozwój infrastruktury leśnej, na przykład na budowę ścieżek rowerowych.

  Nie należy się obawiać sytuacji, że więźniowie będą wykorzystywali pracę w lesie do ucieczek. Dyrektor Generalny Służby Więziennej pułkownik Kajetan Dubiel mówi, że Polska ma najniższy odsetek ucieczek w Europie. Na 180 tysięcy wydanych rocznie przepustek na czas nie wraca 0,2 procenta skazanych. W większości przypadków okazuje się później, że są to tylko spóźnienia spowodowane spożyciem nadmiernej ilości alkoholu na wolności. 

W Polskich więzieniach siedzą 82 tysiące osób. 33 procent z nich pracuje, z czego 10 procent wykonuje pracę bezpłatnie. Przy niedawnej powodzi, która nawiedziła Polskę, 8 tysięcy więźniów pracowało społecznie. Do tej pory 5 tysięcy pomaga usuwać skutki powodzi.

 
Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki