Wietnam wszedł w szczytowy okresem pandemii

Premier Wietnamu Nguyen Xuan Phuc oświadczył w poniedziałek, że kraj wszedł "w szczytowy okres pandemii" koronawirusa oraz, że władze największych miast w kraju powinny zacząć przygotowania do ich zamknięcia. Liczba osób zainfekowanych zbliza się do 200.

"Wietnam wszedł w szczytowy okres pandemii, wielkie miasta muszą przyspieszyć i wykorzystać każdą godzinę i minutę aby przedsięwziąć określone działania" - głosi opublikowane przez media oświadczenie premiera.

"Hanoi i miasto Ho Chi Minh (dawny Sajgon - PAP) muszą dokonać przeglądu planów i zaktualizować je do walki z wirusem oraz być przygotowane na scenariusz zamknięcia miasta" - podkreślił Nguyen Xuan Phuc.

Już wcześniej rząd wietnamski zarządził wstrzymanie przyjmowania wszelkich lotów międzynarodowych, ograniczył loty krajowe, zakazał publicznych zgromadzeń i zamknął, co najmniej do 15 kwietnia, wszelkie placówki świadczące usługi nie uznane za niezbędne.

Wprowadzono też daleko idący program kwarantann i ograniczania kontaktów osobistych, po tym jak zanotowano znaczny wzrost zakażeń koronawirusem przywleczonym przez Wietnamczyków powracających do kraju oraz przez cudzoziemców.

Według oficjalnych danych ministerstwa zdrowia wykryto dotychczas 194 przypadki koronawirusa, ale żadnych przypadków śmiertelnych. Ponad 75 tys. osób poddano kwarantannie. Władze liczą się z tym, że liczba zakażonych może sięgnąć 1000 osób. (PAP)

jm/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,7% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil