REKLAMA

Wietnam: ewakuacja 80 tys. osób po wykryciu koronawirusa

2020-07-27 07:29
publikacja
2020-07-27 07:29
Wietnam: ewakuacja 80 tys. osób po wykryciu koronawirusa
Wietnam: ewakuacja 80 tys. osób po wykryciu koronawirusa
fot. Tang Trung Kien / / Shutterstock

Około 80 tys. osób, głównie miejscowych turystów, jest ewakuowanych z miasta Danang w środkowym Wietnamie po stwierdzeniu w weekend u trzech mieszkańców koronawirusa – poinformował w poniedziałek wietnamski rząd.

Ewakuacja zajmie co najmniej cztery dni w sytuacji, gdy krajowe linie lotnicze wykonują ok. 100 lotów dziennie z Danang do 11 wietnamskich miast – przekazał rząd w oświadczeniu.

Jak pisze Reuters, Wietnam ponownie znalazł się w stanie alertu, gdy władze potwierdziły w sobotę pierwsze pozaszpitalne infekcje od kwietnia i kolejne trzy przypadki SARS-CoV-2 w niedzielę, wszystkie w popularnym wśród turystów rejonie Danang nad Morzem Południowochińskim. Władze wprowadziły ponownie ograniczenia w postaci dystansu społecznego.

Według najnowszego zestawienia amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Wietnamie od wybuchu pandemii zdiagnozowano dotąd 420 przypadków zakażenia koronawirusem; nikt nie zmarł. Na świecie stwierdzono ponad 16,2 mln zakażeń, ponad 648 tys. ludzi zmarło. (PAP)

cyk/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (3)

dodaj komentarz
zenonn
Ćwiczenia NWO ? Jak szybko da się ewakuować przydatnych?
Śladowa ilość SARS-CoV2 nie ma tu żadnego znaczenia.
secundus
czekaj, czekaj, 80000 ewakuowanych...... bo koronka u 3 ludzi, w sumie 420 w całym kraju i nikt nie zmarł...... kiedy ja przeszedłem przez szafę do Narni?

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki