REKLAMA

Wielki błąd Bank of America. Na koncie klienta pojawiło się 2,45 mld dolarów

Bartłomiej Godziszewski2020-08-24 09:00redaktor
publikacja
2020-08-24 09:00
fot. Tero Vesalainen / Shutterstock

Klient Bank of America w swojej aplikacji bankowej zobaczył saldo na poziomie 2,45 mld dolarów. To kolejna w ciągu kilku dni wielka pomyłka amerykańskich banków.

Przed kilkoma dniami pisaliśmy o wielkiej pomyłce Citigroup, który przelał 900 mln dolarów na niewłaściwe konto. Wydawało się, że jest to jedna z największych bankowych wpadek ostatnich lat. Jednak zaledwie po kilku dniach pojawił się nowy konkurent do tytułu rekordzisty.

Podobnie jak w poprzednim przypadku do pomyłki doszło w USA, jednak tym razem na jeszcze większą skalę. Psychiatra Blaise Aguirre z Massachusetts, który jest klientem Bank of America, otwierając swoje konto w aplikacji bankowej, zobaczył saldo na poziomie 2,45 mld dolarów – poinformował Bloomberg. Dla pewności postanowił także sprawdzić stan konta za pośrednictwem strony internetowej banku. Tam również suma środków na koncie wskazywała, że został nowym miliarderem.

Mocno zaskoczony mężczyzna zdecydował się na kontakt z przedstawicielami banku, którzy jednak ostudzili początkowy jego entuzjazm. Został poinformowany, że jest to jedynie błąd techniczny, a same środki nigdy nie trafiły na jego konto.

- To był błąd i nic więcej – powiedział rzecznik Bank of America Bill Halldin. - Wszystko zostało już naprawione – dodał.

Jak informuje Bloomberg, bank już na początku tego miesiąca miał wiele zgłoszeń dotyczących właściwego wyświetlania stanu konta bankowego. Jednak miały one charakter na niekorzyść klienta, gdyż najczęściej wskazywały one saldo na poziomie 0 dolarów. 

Źródło:
Bartłomiej Godziszewski
Bartłomiej Godziszewski
redaktor

Wydawca, redaktor i analityk serwisu Bankier.pl. Autor wielu publikacji dotyczących zagadnień biznesowych i start-upowych. Miłośnik tematyki smart city. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (17)

dodaj komentarz
ula02
Szkoda, że to nie moje konto :)
mirek6504
To już teraz wszystko kasę skąd się biorą historyczne szczyty i stabilne wzrosty ?? A na kontach .. 0,,
pomorzaninm
jak takie cośWam sie zdarzy natychmiast przelewajcie gdziekolwiek na inne konta lub do znajomych albo kupcie akcje ....akcji Wam nie mogą zabrac.
specjalnie_zarejstrowany1
W malych pakietach do 100 tys dolarow. Wieksze przelewy moga zablokowac albo cofnac.
santoriusz
zaczeli rozrzucać gotówkę na konta, taniej wyjdzie jak z helikopterów
m00zyk
Nie wierzę w takie błędy. Nie ma takiej możliwości, by zaistniały przy szeregu zabezpieczeń.
santoriusz
masz Ty pojęcie co się dzieje gdy są wprowadzane zmiany w systemie? gdybyś miał to może byś się nawrócił a tak zostaniesz skazany na ogień piekielny
m00zyk odpowiada santoriusz
Zmiany w systemie też dokonuje się w oparciu o pewne procedury. Niech Bóg Ci błogosławi.
santoriusz odpowiada m00zyk
każda procura jak i człek zawodne są nie uczono Ci tego? to coś Ty nieuk forumowy?
m00zyk odpowiada santoriusz
Pokój z tobą.

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki