REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Wielka inwestycja Fiata w Polsce

2020-12-29 12:01
publikacja
2020-12-29 12:01
Wielka inwestycja Fiata w Polsce
Wielka inwestycja Fiata w Polsce
/ FCA Poland SA

W drugiej połowie 2022 r. FCA Poland w Tychach zamierza rozpocząć seryjną produkcję pierwszego z trzech nowych modeli samochodów osobowych dla marek należących do grupy. Związane jest to z nową inwestycją, która ma być realizowana w najbliższych latach w tyskiej fabryce.

Darmowy program do rozliczania
PIT 2021/2022
Pobierz e-pity 2021 Uruchom on-line

Inwestycja będzie dotyczyć rozbudowy i modernizacji zakładu FCA Poland w Tychach, która potrwa kilka lat. Celem jest uruchomienie produkcji zaawansowanych technologicznie modeli Jeep, Fiat i Alfa Romeo opartych na nowej koncepcji mobilności.

„Ta decyzja inwestycyjna, to będzie wielkie wyzwanie dla pracowników oraz managementu. Musimy przyzwyczaić się do myśli, że w tyskiej fabryce FCA będą produkowane nie tylko Fiaty, ale także samochody marki Jeep i Alfa Romeo - marki, które wiele znaczą dla przyjaciół motoryzacji” - powiedziała dr Henryka Bochniarz, członek Rady Nadzorczej FCA Poland podczas prezentacji nowego projektu.

„Jest to ważne wyróżnienie związane z reputacją, jaką ten team budował przez lata. Ta reputacja pozwoliła ułatwić decyzję związaną z inwestycją. Jest to team, w który warto inwestować, jest to team, który może wziąć odpowiedzialność za strategiczne projekty firmy” - powiedział Tomasz Gębka, dyrektor Zakładu Tychy, członek zarządu FCA Poland.

„W Grupie FCA jest wiele fabryk w Europie, obu Amerykach i Azji, z którymi współpracowałem w przeszłości i w których wdrożyliśmy system World Class Manufacturing. Podobnie jak zakład w Tychach gwarantują one najwyższą jakość i wydajność, koncentrując się jednocześnie na ekologii. Tym bardziej dziękuję za to zaufanie dane właśnie nam” - dodał Gębka.

Chcesz rozliczyć PIT za 2021 rok?
Uruchom on-line

KSSE przekazała decyzję o przyznaniu wsparcia dla Grupy FCA. Dotyczy ono stworzenia korzystnych warunków realizacji planowanej inwestycji poprzez zapewnienie FCA możliwości skorzystania z ulg podatkowych w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych. Dokument z decyzją przyjął Sławomir Bekier, dyrektor finansowy i członek zarządu FCA Poland, a symbolicznego przekazania decyzji dokonał dr Janusz Michałek, prezes KSSE podczas ogłoszenia inwestycji FCA w tyskiej fabryce.

„Dzięki realizacji inwestycji Grupy FCA, zaplanowanej na kilka lat, w KSSE na Śląsku będą powstawały nowoczesne samochody marek FCA z napędem elektrycznym oraz hybrydowym. W ramach samej decyzji o wsparciu KSSE nasz inwestor zadeklarował ponad 755 mln zł nakładów w fabrykę w Tychach” - zaznaczył dr Janusz Michałek.

Ogłoszenie decyzji w tym roku ma także wymiar symboliczny, ponieważ na 2020 przypada 100-lecie marki Fiat i obecności Grupy FCA w Polsce. W 1920 r. w Warszawie powstała spółka akcyjna Polski Fiat, a 11 lat później w warszawskich Państwowych Zakładach Inżynierii rozpoczęła się produkcja pierwszych Fiatów na włoskiej licencji. Powojenna historia marki odrodziła się w 1965 roku w warszawskiej FSO wraz z produkcją nowego samochodu na licencji i osiem lat później w FSM w Bielsku-Białej, gdzie z linii montażowej zjechały pierwsze egzemplarze Fiata 126p. W 1975 r. ruszyła produkcja w zakładzie w Tychach. W 1992 roku Fiat Auto nabył FSM, powołując do życia spółkę Fiat Auto Poland, obecnie Fiat Chrysler Automobiles - Poland.

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (6)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
realpolitik
Super!
Wreszcie będzie można kupić solidnie wykonaną alfę lub Jeepa. Brawo FCA, świetna decyzja :-)
bt5
Niespecjalnie wiadomo czym sie kręcić: stawka 5 euro/h brutto, 95% młodych rezygnuje za tej harówy za grosze po tygodniu, średnia wieku załogi 46.5 lat. Pare lat jeszcze da radę ściagać Ukraińców m, ale i oni za te pieniadze nie założa w Polsce rodzin, nie kupia mieszkań, nie urodza dzieci. Wpływy do budżetu gminy Niespecjalnie wiadomo czym sie kręcić: stawka 5 euro/h brutto, 95% młodych rezygnuje za tej harówy za grosze po tygodniu, średnia wieku załogi 46.5 lat. Pare lat jeszcze da radę ściagać Ukraińców m, ale i oni za te pieniadze nie założa w Polsce rodzin, nie kupia mieszkań, nie urodza dzieci. Wpływy do budżetu gminy czy państwa to tez z tego wtpliwe - zwolnienie z podatku i 99% produkcji na eksport ,a eksport nie podlega naliczaniu podatku VAT.
ravauw
To proponuje stawke podniesc do 10e/h aby wszyscy byli szczesliwi, szczesliwi lecz krotko....

Powiązane: Motoryzacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki