REKLAMA

Wielka Brytania zakazuje importu kawioru i srebra z Rosji

2022-04-21 18:57
publikacja
2022-04-21 18:57
Wielka Brytania zakazuje importu kawioru i srebra z Rosji
Wielka Brytania zakazuje importu kawioru i srebra z Rosji
fot. Sergei Fadeichev / / FORUM

W ramach kolejnej rundy sankcji nałożonych na Rosję w związku z napaścią na Ukrainę Wielka Brytania zakazała w czwartek importu kawioru i innych wysokiej klasy produktów z Rosji, zaś cło importowe na kolejne grupy produktów podniosła do 35 proc.

Oprócz kawioru zakazem importu objęte są także srebro i produkty z drewna, a wśród tych, które zostały obłożone podwyższoną stawką celną, są diamenty i kauczuk. Łączna wartość importu tych produktów wynosiła do tej pory 130 mln funtów rocznie. Ponieważ już w połowie marca podwyższono stawki celne na 19 innych grup towarów, oznacza to, że zakazami importu lub wyższymi stawkami objęty jest import o wartości ponad miliarda funtów.

"Wielka Brytania nadal stoi ramię w ramię z Ukrainą i ściśle współpracuje z naszymi zagranicznymi partnerami, aby wyrządzić reżimowi (Władimira) Putina jak największe szkody, ograniczając środki i fundusze potrzebne mu do prowadzenia tej nielegalnej wojny. Korzystamy z każdej możliwej okazji, by zwiększyć presję w celu izolacji rosyjskiej gospodarki, a te kolejne środki jeszcze bardziej dokręcą śrubę, zamykając lukratywne drogi finansowania machiny wojennej Putina" - oświadczyła minister handlu międzynarodowego Anne-Marie Trevelyan.(PAP)

bjn/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Czy to dobry moment na inwestowanie?

Czy to dobry moment na inwestowanie?

Komentarze (5)

dodaj komentarz
darius19
to akurat ma znaczenie symboliczne. Ale... Biden (z ktorego sie trolle nasmiewali) wlasnie wykopal ruskie i uzywane przez ruskie podmioty - statki z portow US. Kop w Putina.
zoomek
po prostu inni skorzystają, tak działa świat
darius19 odpowiada zoomek
"zoomek" etatowy od Putina. Rosja kraj bandycki - jest odcinana od systemu swiatowego handlu. Zostaly jej Chiny Indie i jeszcze sporo innych. Putin to zgotowal i zbiera kopy. Rosja razem z nim. Trolle napisza - nic to. Bo co maja napisac? Ze Armia Czerwona morduje i niszczy? po hitlerowsku
jaszczura odpowiada (usunięty)
nie trolluj dla putina

Powiązane: Gospodarcze skutki inwazji Rosji na Ukrainę

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki