REKLAMA

Wielka Brytania: wirus komputerowy sparaliżował trzy szpitale

2016-11-01 23:54
publikacja
2016-11-01 23:54

Wirus, który zaatakował szpitalne systemy informatyczne, uniemożliwił działalność trzech szpitali w północno-wschodniej Anglii - poinformowała we wtorek brytyjska służba zdrowia (NHS).

fot. Yellowj / / YAY Foto

Wirus, który zmusił szpitale do odwołania wszystkich zaplanowanych operacji, wizyt pacjentów i procedur diagnostycznych, określono jako "poważny incydent".

"Wirus zainfekował nasze systemy elektroniczne w niedzielę 30 października. Po zasięgnięciu rady ekspertów, postanowiliśmy wyłączyć większość naszych systemów, aby go wyizolować i zniszczyć" - głosi komunikat NHS.

Najciężej chorych oraz ciężarne kobiety, których ciąża jest zagrożona, przewieziono do innych szpitali.

Nie jest jasne, czy był to atak hakerów. Reuter przypomina, że wcześniej w br. Stany Zjednoczone i Kanada opublikowały wspólne ostrzeżenie przed złośliwym oprogramowaniem, które koduje dane przechowywane w pamięci komputerów i uzależnia ich odblokowanie od wpłacenia określonej sumy pieniędzy.

W marcu br. Hollywood Presbyterian Hospital w Los Angeles zapłacił okup w wysokości 17 tys. dolarów aby odzyskać dostęp do swoich systemów informatycznych. (PAP)

jm/

Źródło:PAP
Tematy
Nowy etap inwestycji „GRZEGÓRZECKA 77” w Krakowie. Sprawdź!

Nowy etap inwestycji „GRZEGÓRZECKA 77” w Krakowie. Sprawdź!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki