REKLAMA

Wielka Brytania: rekordowy poziom imigracji netto z UE przed referendum

2016-12-01 16:32
publikacja
2016-12-01 16:32

Imigracja netto do Wielkiej Brytanii z państw Unii Europejskiej osiągnęła w ciągu 12 miesięcy do czerwca bieżącego roku rekordowy poziom - poinformowało w czwartek brytyjskie Biuro Statystyki Państwowej (ONS).

fot. Stefan Wermuth / / Reuters

Jak wskazuje Reuters, dotyczy to okresu bezpośrednio poprzedzającego referendum w sprawie wyjścia Zjednoczonego Królestwa z UE, w którym wielu głosujących było motywowanych obawami przed nadmiernym napływem cudzoziemców.

Rządzący konserwatyści obiecywali zmniejszyć imigrację netto do najwyżej 100 tys. ludzi rocznie, ale nie zdołali tego zrealizować między innymi ze względu na rosnącą liczbę przyjeżdżających - także w poszukiwaniu lepszej pracy - obywateli innych państw unijnych.

Według ONS, przez 12 miesięcy do czerwca pochodząca z państw UE imigracja netto ustanowiła nowy rekord 189 tys. ludzi. Łączna brytyjska imigracja netto za ten okres wyniosła 335 tys. ludzi, czyli tylko o tysiąc mniej niż jej dotychczasowy rekord. Natomiast wszystkich imigrantów było łącznie 650 tys., czyli więcej niż kiedykolwiek, choć wzrost tej liczby w porównaniu z okresem o rok wcześniejszym o 11 tys. należy z metodologicznego punktu widzenia traktować jako nieistotny.

Z państw UE przybyło w rozpatrywanym okresie 284 tys. migrantów, a wyjechało ich w przeciwnym kierunku tylko 95 tys. Statystyka ta obejmuje wyłącznie osoby przebywające na terytorium Zjednoczonego Królestwa dłuższy czas. We wcześniejszym o jeden kwartał 12-miesięcznym okresie referencyjnym imigracja netto z UE była mniejsza o 9 tys. ludzi, co uznaje się za wielkość statystycznie nieistotną. (PAP)

dmi/ mc/

Źródło:PAP
Tematy
MINI pełne dobrych ofert.

MINI pełne dobrych ofert.

Komentarze (13)

dodaj komentarz
~Polaczek
W tych tysiącach jestem ja. Nie wyjechałem bo mi źle było w Polsce. Zarabiałem całkiem dobrze jak na rok doświadczenia. Postanowiłem wyjechać bo się chciałem sprawdzić czy podołam w swojej pracy operując innym językiem. Jak na razie jestem tutaj 5 miesięcy i szybko się nie zanosi bym wrócił. Wyjechałem w ciemno, zaczynałem w kiepsko W tych tysiącach jestem ja. Nie wyjechałem bo mi źle było w Polsce. Zarabiałem całkiem dobrze jak na rok doświadczenia. Postanowiłem wyjechać bo się chciałem sprawdzić czy podołam w swojej pracy operując innym językiem. Jak na razie jestem tutaj 5 miesięcy i szybko się nie zanosi bym wrócił. Wyjechałem w ciemno, zaczynałem w kiepsko płatnych pracach ale nie poddawałem się szukając i się udało.
~zeflik
Mieszkałem w UK rok. Powiem tyle. Nie ma takich pieniedzy, które by mnie tam zatrzymaly. Podobnie jak w innych krainach deszczowców i ciemności jak np. Norwegia, Szwecja czy inna Islandia. Wolę biedę na Cyprze niż luksusy Mordoru. Brrrrrr!
~sfgsdfg
Mam podobne przemyślenia. U nas nawet zima jest ładniejsza.
~mihu odpowiada ~sfgsdfg
cos w tym jest
~plebs
Anglia dla Polakow, Polska dla Polakow
~ddd
Od kiedy PIS doszedł do władzy, emigracja Polaków do UK się mocno zwiększyła. Ciekawe czemu.
~duszyczka68
Bo banda nierobów została oderwana od koryta. Dwie lewe ręce, zero zaradności i została emigracja do UK na zmywak na minimalną, którą zajmuje najniższa warstwa społeczna. Za wierszówki niczego tu sie nie dorobisz mistrzu, tak więc mykaj na emigracje, bo koryto nieprędko wróci.
~nie_rośnie
ddd:
"Od kiedy PIS doszedł do władzy, emigracja Polaków do UK się mocno zwiększyła."

Nawet "dziennikarze" z Agory się z tobą nie zgadzają :) Kilka dni temu opublikowali artykuł w którym zastanawiali się czemu bezrobocie nadal spada, skoro mamy dyktaturę , kaczyzm, krach gospodarczy itd. Między innymi
ddd:
"Od kiedy PIS doszedł do władzy, emigracja Polaków do UK się mocno zwiększyła."

Nawet "dziennikarze" z Agory się z tobą nie zgadzają :) Kilka dni temu opublikowali artykuł w którym zastanawiali się czemu bezrobocie nadal spada, skoro mamy dyktaturę , kaczyzm, krach gospodarczy itd. Między innymi doszli do wniosku że najprostsze wyjaśnienie, czyli rosnąca emigracja się nie sprawdza, bo nie wzrasta. Gdyby rosła to na pewno wykorzystaliby tę informację żeby pokazać że Polacy uciekają ze strasznego kraju jakim podobno stała się Polska pod rządami PiSu. Skoro tak obsesyjnie antyPiSowska redakcja twierdzi że emigracja nie rośnie, to myślę że w tej kwestii można im zaufać :)
~Fred odpowiada ~duszyczka68
Proponuje zaczac podrozowac po siwecie bo z Twojego komantarza wynika, ze masz bardzo ograniczona wiedze.

Powiązane: Polacy podbijają zagraniczne rynki pracy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki