REKLAMA

Większość Polaków rezygnuje z tegorocznych wakacji

2020-06-22 08:52
publikacja
2020-06-22 08:52
Większość Polaków rezygnuje z tegorocznych wakacji
Większość Polaków rezygnuje z tegorocznych wakacji
fot. Eryk Stawinski / / Shutterstock

60 proc. Polaków w badaniu przeprowadzonym przez OLX wskazało, że nie zamierza w tegoroczne wakacje wykorzystywać urlopu. Jednak ci, którzy wyjadą na letni odpoczynek, zamierzają spędzić go w kraju. 

Polacy zapytani w badaniu przeprowadzonym przez OLX opowiedzieli się za tym, aby urlop spędzić w domu. 40 proc. respondentów ma jednak plany wakacyjne. Jak wynika z sondażu, te osoby, które planują wyjechać, chcą urlop spędzić nad polskim morzem - za takim kierunkiem opowiedziało się 47 proc. badanych. 23 proc. wybierze góry, a 22 proc. - jezioro. 

Tegoroczny urlop Polacy zamierzają wykupić w domku wypoczynkowym (56 proc.), co może wiązać się z lepszymi warunkami do przestrzegania bezpiecznego dystansu społecznego. Na kolejnych miejscach znalazły się hotele (20 proc.) i pole namiotowe (8 proc.). 

- Jak wynika z naszych badań, sterylne warunki są jednym z kluczowych czynników, decydujących o wyborze miejsca pobytu. Wskazuje na nie niemal 40 procent respondentów. Wiele osób przy wyborze zakwaterowania kieruje się też wygodą i dobrem swoich najbliższych. Jako warunki decydujące o wyborze danego miejsca pobytu wskazują miejsce przyjazne dzieciom, dostęp do sieci bezprzewodowej, a także możliwość bezpiecznego zaparkowania samochodu  - mówi Marta Wojciechowska z serwisu OLX. 

Co czwarty badany jest zdania, że dłuższy urlop zamierza wykorzystać po pandemii koronawirusa. 

WS

Źródło:
Tematy
Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Komentarze (25)

dodaj komentarz
ajmagik
Jeżeli okradają nas hotelarze, restauratorzy, nie zabiegając o nas cenami, jakością usług, a przecież dostali ogromne wsparcie z budżetu, czyli z naszych dochodów, nie interesuje się tym państwo, urzędy skarbowe, instytucje kontrolne, to nie jest miłe. Lepiej o tym nie wiedzieć a na pewno nie doświadczać. Państwo Jeżeli okradają nas hotelarze, restauratorzy, nie zabiegając o nas cenami, jakością usług, a przecież dostali ogromne wsparcie z budżetu, czyli z naszych dochodów, nie interesuje się tym państwo, urzędy skarbowe, instytucje kontrolne, to nie jest miłe. Lepiej o tym nie wiedzieć a na pewno nie doświadczać. Państwo ustawą zatrzymało nasze prywatne środki z rezerwacji i nie mam zmiłuj. Jacyś pseudo ministrowie nie reagują na wezwania rzecznika prawa obywatelskich, na Konstytucję, a idą na ambonę przed ołtarz Matki Bożej i klepią swoje dyrdymały. Nowa metoda sprawowania władzy: okraść rodaków i iść przemawiać na Jasną Górę. Zatrzymanie pieniędzy ludziom do zimy i grzebanie w szufladzie budżetu by wesprzeć kolesi hotelowych latem? To jest obrzydliwe!
jes
Przy cenach rybki okazało się, że bon od ministrantki Jadźki starczy na jeden dzień wyżywienia.
bha
Zobaczyli jakie są kosmiczne ceny i przeliczyli swoje możliwości.
frank_deleos
Jak mam jechać i uczestniczyć w tym całym covidowym cyrku to wolę ten rok przeczekać a w następnym gdy ta psychoza minie pojechać na porządne wczasy. W sumie to można pozwolić sobie na dwa razy droższe dzięki pieniądzom zaoszczędzonym w tym roku. A tym co jednak decydują się jechać w tym roku to życzę dobrego wypoczynku
kondor_plus
Pozdrawiam narzekaczy :) - w ten weekend do Sarbinowa nie dało się wjechać, o zaparkowaniu nawet nie myślałem. Mielno, Kołobrzeg - oblężenie, jakby wszyscy musieli teraz odreagować. Nawet tłumaczenie tego faktem "płatnego 100% urlopu" dla górników nie tłumaczy tego co się dzieje teraz nad morzem - ale jest Pozdrawiam narzekaczy :) - w ten weekend do Sarbinowa nie dało się wjechać, o zaparkowaniu nawet nie myślałem. Mielno, Kołobrzeg - oblężenie, jakby wszyscy musieli teraz odreagować. Nawet tłumaczenie tego faktem "płatnego 100% urlopu" dla górników nie tłumaczy tego co się dzieje teraz nad morzem - ale jest po prostu kosmos.
Co do cen to mam z tego niezłą bekę, bo to takie coroczne,typowe "legendy". Wystarczy popatrzeć na co poniektórych "turystów" żeby rozumieć że oni właśnie chcą zapłacić "dużo", chcą żeby wszyscy widzieli ileż oni wydali na ten urlop :). Więc tacy właśnie idą do odpowiednich knajp i płacą za swój "prestiż turysty". A ci normalni - spokojnie znajdą sobie normalne żywienie w rozsądnej cenie. Nawet w Unieściu, jeżeli wiesz gdzie iść - to kupisz normalną rybkę od rybaka bez zostawiania tam kilku stówek.No ale to trzeba myśleć a nie tylko żyć "chwilą".
Ja nie wybieram się na długi urlop w PL z innego powodu - uważam że cała polska, ta lansująca się wcześniej w Egipcie, zjedzie teraz do tych kilku naszych "kurortów" i dla normalnych ludzi tak po prostu nie będzie tam miejsca. Zadepczą, zaśmiecą, zasr__ą, przepłacą a potem będą narzekać i robić fotki tłustych cielsk. Dziękuję, postoję...
hfjdj
No właśnie. Najgorsi ci ludzie. Polskie morze to nr 1 jeżeli chodzi o wieśniactwo... i dobrze w sumie bo lepiej żeby byli tam niż wszędzie. Wczoraj poszedłem sobie do restauracji i oczywiście przyszła rodzinka z bachorami. Ryk, kwik. Ci rodzice tacy głupi, wymagają nie wiadomo czego od dzieci a sami są na tyle że nie No właśnie. Najgorsi ci ludzie. Polskie morze to nr 1 jeżeli chodzi o wieśniactwo... i dobrze w sumie bo lepiej żeby byli tam niż wszędzie. Wczoraj poszedłem sobie do restauracji i oczywiście przyszła rodzinka z bachorami. Ryk, kwik. Ci rodzice tacy głupi, wymagają nie wiadomo czego od dzieci a sami są na tyle że nie potrafią się nauczyć że "Ciiii", "przestań bo zaraz wyjdziemy"... nic nie daje. Oni nawet nie wiedzą jaki,i są idiotami. Skoro coś nie przynosi efektu to robi się inaczej, a nie ciągle "Cii, cicho bo wyjdziemy!". Drą się dzieci drą się rodzice. Jedni głupi i drudzy głupi.
trollmaster odpowiada hfjdj
klapsa nie dasz, bo cię zamkną.
traderfr
Mielno potrafi się zakorkować bo mieszkańcy Koszalina pojadą nad morze więc wiesz... uwielbiam te teoryjki pseudo ekspertów. Zobaczą kilkadziesiąt aut na parkingu i myślą że cała Polska się zjechała.
hfjdj odpowiada trollmaster
I dobrze. Bicie dzieci jest jak leczenie kaszlu heroiną. Niech ktoś powie że nie zadziała.
trollmaster odpowiada hfjdj
Pomyliłeś klapsa z biciem.

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki