REKLAMA

Większość Polaków popiera obowiązkowe certyfikaty covidowe [Sondaż]

2021-12-07 06:57
publikacja
2021-12-07 06:57
Większość Polaków popiera obowiązkowe certyfikaty covidowe [Sondaż]
Większość Polaków popiera obowiązkowe certyfikaty covidowe [Sondaż]
fot. WHYFRAME / / Shutterstock

Większość Polaków popiera obowiązkowe certyfikaty covidowe przy wchodzeniu do sklepów, restauracji, placówek kulturalnych, zakładów pracy czy kościołów - wynika z sondażu United Surveys dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej".

United Surveys zapytało Polaków, czy ich zdaniem certyfikaty covidowe powinny być obowiązkowe przy wchodzeniu do różnych placówek.

56,6 proc. Polaków poparłoby takie rozwiązanie w kwestii wchodzenia do sklepów i galerii handlowych. Przeciwnego zdania jest 41,5 proc.

41 proc. uważa, że certyfikaty powinny być zdecydowanie obowiązkowe przy wchodzeniu do barów i restauracji. Odpowiedź "raczej tak" wybrało 17,7 proc. ankietowanych. Zdecydowanie przeciwko jest 23,6 proc., a 14,4 proc. uważa, że takie obostrzenia raczej nie powinny obowiązywać.

Prawie 60 proc. chciałoby obowiązkowych certyfikatów covidowych przy wejściu do kin i teatrów.

62,4 proc. uważa, że takie restrykcje dla niezaszczepionych powinny także obowiązywać w muzeach i galeriach sztuki oraz przy wejściach na koncerty.

Ponad połowa ankietowanych Polaków uważa także, że przy wejściu do zakładów pracy i kościołów powinny być kontrolowane certyfikaty covidowe.

W badaniu zapytano także, czy pojawienie się nowego wariantu koronawirusa o nazwie Omikron, wpłynęło na zachowanie Polaków. 81,3 proc. stwierdziło, że nic się w ich życiu nie zmieniło. 16,7 proc. z kolei odpowiedziało, że zaczęło na siebie bardziej uważać.

Sondaż United Surveys dla "Dziennika Gazety Prawnej", Dziennik.pl, RMF FM i rmf24.pl został wykonany 3-4 grudnia na ogólnopolskiej próbie 1000 pełnoletnich mieszkańców Polski metodą telefonicznych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

kkr/ dki/

Źródło:PAP
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (25)

dodaj komentarz
artur_j
większość Polaków z grupy 1000 osób ;-)
kenn
Większość Polaków z... grupy posłów w sejmie oraz ich rodzin :P
golestan
Za rok, kolejny sondaż na radyjku: "czy Pan/Pani się zgadza na przymusowe wywiezienie niezaszczepionych w nieznane miejsce?"
bhaha
nieznam nikogo takiego
hej tam jeszcze macie do ogłupienia połowe Polaków!
1324566
wolno wierzyc tylko tej statystyce, ktorą samemu sfałszowano...
talu40
Życzę szanownym antyszczepionkowcom aby wytrzepało ich tak solidnie żeby nie mogli już wrócić do roboty, albo swojego biznesu. A od tych dla których nie starczy respiratora chętnie odkupię wybrane składniki majątku za 10% wartości. Naturalna eliminacja. Dziękuję.
piwic
Zastanów się co piszesz i w czyim interesie, bo nie w swoim. Trzymając ze zbrodniarzami podzielisz ich los, Twój wybór.
1324566
Gdyby nie było jasne, że jest to pisane przez kogoś z urzędu, to można by się wystraszyć. Wystraszyć tego dogmatyzmu, tego zakłamania...
Niech każdy sam siebie zapyta, ilu zna ludzi poważnie chorych na tzw. covid. Nie z mediów. I nie od babci która słyszała od wujka że zna kogoś, kto kogoś zna. Osobiście...
bankster-kreator
Bankier to już dno. Tuba propagandowa a nie portal finansowy.
bankster-kreator
Na równi z pudełkiem i onetem.

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki