Widmo recesji krąży nad Europą i Polską

Ekonomiści z Instytutu Rozwoju Gospodarczego Szkoły Głównej Handlowej (SGH) wieszczą rychły koniec cyklu koniunkturalnego. Ich zdaniem Stary Kontynent, a zwłaszcza Europa Środkowo-Wschodnia, zmierza w kierunku recesji.

"Pojawiające się oznaki załamania się konsumpcji wraz ze spadkiem aktywności produkcyjnej, którym towarzyszą pogarszające się nastroje, zwłaszcza przedsiębiorców, wskazują na nadchodzącą kolejną recesję w Unii Europejskiej oraz w Europie Środkowo-Wschodniej" - napisali pracownicy naukowi SGH w raporcie opublikowanym podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy. Ich zdaniem to właśnie niezwykle podatna na wahania konsumpcja będzie przyczyną gospodarczej smuty w Europie.
Rektor SGH prof. Marek Rocki do gorszej passy w konsumpcji i przemyśle dodaje jeszcze dwa inne gospodarcze zagrożenia. Więcej w materiale wideo.

Paweł Sołtys

Źródło:
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
16 46 ajwaj

Nie moze byc :)
Morawiecki powiedzial, ze ceny energii nie wplywaja na konkurencyjnosc itd. i bedzie OK.
No przeciez PISy mówia prawde i tylko prawde, znaja sie na wszystkim i nigdy nie sciemniaja. Chyba...

! Odpowiedz
7 28 warszawyak

Jeśli drukarnie będą pracować na trzy zmiany w systemie czterobrygadowym to nic Europie nie grozi !!! EBC nie do pu ści do kryzysu !!! Będą piniądze ( jak to mówi JVR ) będzie koniunktura !!! Będzie kryzys , będzie rewolucja , polecą głowy i powróci niechciany , żły socjalizm !!! Nie mylić z komunizmem , którego w EU nigdy nie było !!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 1,2% II 2019
PKB rdr 4,9% IV kw. 2018
Stopa bezrobocia 6,1% I 2019
Przeciętne wynagrodzenie 4 931,8 zł I 2019
Produkcja przemysłowa rdr 6,9% II 2019

Znajdź profil