Wiceszef Fideszu: NGO finansowane przez Sorosa powinny zniknąć z Węgier

Jakiekolwiek organizacje społeczeństwa obywatelskiego finansowane przez amerykańskiego miliardera George'a Sorosa powinny "zostać wymiecione" z Węgier - oświadczył na konferencji prasowej wiceszef rządzącego w tym kraju ugrupowania Fidesz, Szilard Nemeth.

George Soros
George Soros (fot. Luke MacGregor / FORUM)

Zgodnie z filmem wideo opublikowanym na stronie internetowej stacji HirTV Nemeth mówił, że Soros "sprowadza na Węgry wielki globalny kapitał i związaną z nim poprawność polityczną", a finansowane przez niego NGO mieszają się w politykę.

"Te organizacje muszą zostać wypchnięte za pomocą wszelkich dostępnych narzędzi; uważam, że powinny zostać wymiecione" - powiedział we wtorek wiceprzewodniczący Fideszu.

Agencja Reutera przypomina, że premier Węgier Viktor Orban mówił, iż organizacje pozarządowe otrzymują pieniądze z zagranicy, by ściągać na Węgry i do innych państw Unii Europejskiej jak najwięcej imigrantów.

Zapytany o wypowiedź Nemetha rzecznik rządu Węgier Zoltan Kovacs napisał w oświadczeniu do agencji Reutera, iż wiceszef Fideszu przedstawił swoje prywatne poglądy, a stanowisko rządu zostało zaprezentowane w wypowiedzi premiera Orbana opublikowanej na stronie 888.hu.

W tym grudniowym wywiadzie premier mówił, że Soros - dawny mecenas Fideszu, krytycznie nastawiony do obecnego rządu - zostałby "wyeliminowany" w każdym europejskim kraju. Orban zapowiedział, że organizacje pozarządowe będą badane, by sprawdzić, czyje interesy reprezentują oraz że 2017 rok "będzie czasem wyeliminowania Sorosa i sił, które go symbolizują".

"Nie wiemy dokładnie, jakie działania wymierzone w organizacje społeczeństwa obywatelskiego planuje rząd, ale najnowsze wypowiedzi nie wystraszyły nas" - napisała na Facebooku organizacja TASZ, jedna z NGO finansowanych przez Sorosa.

ulb/ ap/

Źródło: PAP
Ludzie:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
7 6 ~plutarch

Ależ się trolli putinowskich zlazło do komentowania. Jarosław, nie idź drogą Orbana. Wiecie co, tak szybko wracają wieki średnie, że aż niemiło. Wierzę jednak, że Mordor putinowski padnie jako pierwszy :-D

! Odpowiedz
3 6 ~plutarch

Przejrzałem właśnie google: "soros rosja", z ostatniego miesiąca. Ponad połowa wyników wyszukiwania do ewidentna putinowska agentura wpływu i portale około-patriotyczne, konspirologiczne i pożytecznych idiotów (jako pudła rezonansowe). Niestety, Putin i jego ludzie zrobili ściek z internetu, gdzie niewprawny odbiorca, osoba o słabszych zdolnościach poznawczych, będzie pochwycona w sieć post-prawy i dezinformacji. Post-prawdą Putin chce rozwalić demokrację od środka.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~niepelnosprawny_org

w domu zastanie szable :)

! Odpowiedz
1 9 ~abc

A co z pomysłem Sorosa prezentowanym na łamach Bankiera o tym, że bedzie finasował 500 milionów $ w firmy uchodźców przebywających na terenie EU. Tak jakby nie możnabyło wpierw zainwestowac w obozy dla uchodźców na bliskim wschodzie oraz podstawowe szkolnictwo. Jedynie ca 20 % przybywajacych uchodźców/imigratów (statystyki niemieckie) w ogóle potrafi czytać i pisać we własnym języku ! … nie mówiąc o zakładaniu firm. Jeśli to nie jest jawna polityka sterowania falami uchodźców z Afryki, to co to jest ?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 17 ~Karllos

"organizacje społeczeństwa obywatelskiego"... się zdrajcy obywatelami zasłaniają ... biorą kasę za reprezentowanie interesów nie obywateli tylko tego co przelewy robi.... w d... mają kraj i mieszkańców

! Odpowiedz
18 5 ~czarno_białyświat_

jest i była moda na antysemityzm, co tu dużo gadać, trzeba podsunąć ludowi łatwe rozwiązania, to że sam Soros nie jest bez winy to też prawda ale popatrzmy obiektywnie - czy inne organizacje (i to nie związane z sorosami ) nie manipulują ludźmi żerując na niskiej świadomości ?

! Odpowiedz
1 4 ~Adamek630

Co ma antysemityzm do tego?

! Odpowiedz
4 2 ~EL

Wejdź na PetitionGo: Głosuj za referendum w sprawie prawa do posiadania broni. PZDR

! Odpowiedz
9 23 ~bolo

U nas też trzeba się pozbyć tych antypolskich organizacji.

! Odpowiedz
13 31 ~azet

Węgry to światło nadziei pośród mroków europejskiej durnoty

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil