Wicepremier Di Maio: Obecna UE będzie skończona za pół roku

Włoski wicepremier Luigi Di Maio z Ruchu Pięciu Gwiazd powiedział w sobotę w Rzymie, że Unia Europejska z obecnymi władzami będzie "skończona" za pół roku. Wyraził opinię, że majowe wybory do Parlamentu Europejskiego przyniosą polityczne "trzęsienie ziemi".

(fot. Tony Gentile / FORUM)

Di Maio, minister rozwoju gospodarczego i pracy oraz polityczny lider antysystemowego ruchu w przemówieniu wygłoszonym na festynie krajowego związku rolników w Wiecznym Mieście oświadczył: "Nie przyszedłem tu, by podnosić głos przeciwko Unii, bo - powiedzmy prawdę - za pół roku obecna Europa będzie skończona". Dodał, że UE z obecnymi władzami przetrwa "kilka miesięcy".

Podkreślił, że po wyborach do PE dojdzie do takiego samego "trzęsienia ziemi, jakie przyniosły wybory we Włoszech" w marcu.

Następnie wicepremier oświadczył: "To zaś znaczy, że żądania, które były ignorowane i zdradzane, dotrą do Parlamentu Europejskiego z czterokrotnie większą siłą".

W swym wystąpieniu Luigi Di Maio odniósł się do wysłanego w piątek do włoskiego rządu z Komisji Europejskiej listu, w którym wyrażone zostało zaniepokojenie planem budżetu z powodu odejścia od wcześniejszych ustaleń z UE. Niepokój budzi głównie prognozowany na przyszły rok deficyt na poziomie 2,4 proc. PKB.

"Spodziewaliśmy się, że ten projekt nie spodoba się w Brukseli. Teraz rozpoczyna się dialog z Komisją Europejską, ale jasne musi być to, że nie na mowy o zrobieniu kroku wstecz" - powiedział wicepremier Włoch.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ mc/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
6 11 histeryk

zderzenie z rzeczywistością będzie dla tego pana bolesne, podobnie jak dla Włoch. Jeszcze niedawno Erdogan fikał do wszystkich, a teraz jeździ do Niemiec na żebry.

! Odpowiedz
21 15 jan_karter

Marzyciel na smyczy Putina. Oczywiście chłopina bredzi, ale moskiewski batiuszka po raz kolejny ma powód do dumy.
Fake newsy, cyberataki, podsłuchy, rubelki na finansowanie pseudo-prawicy, a wszystko podlane sosem ze zmanipulowanej i otępionej masy ludzkiej i krok po kroku doprowadza do upadku Europy i wskrzeszenia ZSSR.

! Odpowiedz
12 28 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
4 18 wektorwg

Afryka jest pełna naturalnych bogactw.

! Odpowiedz
50 50 wektorwg

Czyli co powrót do 1936r. Bo wściekła tłuszcza podejmuje głupie decyzje bardzo szybko.

! Odpowiedz
39 59 and00

No nie, leprze są zblazowane lewackie elyty, pomagające łamać prawo milionom przestępców (emigranci) i mający głęboko dobro swoich obywateli w imię jakiś internacjonalistycznych idei.
Jak widze te twarze wykrzywione poczuciem własnej wyższości, Geremka, Michnika, Balcerowicza albo Tuska, Barroso, Timmermansa, te machlojki żeby wychodziło że są w prawie, tą gigantyczną propagandę, ten całkowity brak tolerancji dla ludzi mających inne poglądy to mnie strzela.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 18 po_co odpowiada and00

"... ten całkowity brak tolerancji dla ludzi mających inne poglądy..."
Powtarzany przez wszystkich naiwny slogan, nie znam żadnego polityka który miałby szacunek do poglądów oponentów.

Być może tacy są ale ja nie znam.

! Odpowiedz
46 64 kaczka-po-smolensku

europosłowie nie mają włądzy ta nalezy do masonów i zydów rządzących światem Tusk to zwykły kelner

! Odpowiedz
47 51 ajwaj

Jak juz bylo - wlasnie prez. Trump dostal Sad Najwyzszy, dolozyl "swojego" dozywotniego sedziego Bretta Kavanaugh :) Bylo ostro 50:48 glosów senatu

Przegrani to deep state=devil state, Soros, Burak O., Hilaryja C., UE od Sorosa itd.
A w PL przegrani to POPISy z Magdalenki i Okraglego Stola > PISa od neocon 80+ i PO od Sorosa

Przyjaciele z pieknej Italii, tu Luigi Di Maio maja racje. Zwiazek Socjalistycznych Republik Europejskich jest na równi pochylej w dól

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
25 53 prs

Razem z Brexitem to poczatek konca obecnej "łuni"...

! Odpowiedz