REKLAMA
WEBINAR

Wiceminister finansów: Nie będziemy oszczędzać na osłonach i wydatkach prorodzinnych

2022-11-30 11:54
publikacja
2022-11-30 11:54

Nie będziemy oszczędzać na bezpieczeństwie, czyli wydatkach na obronność, na osłonach w związku z inflacją i kryzysem energetycznym oraz na wydatkach prorodzinnych - oświadczył w środę wiceminister finansów Artur Soboń pytany o plany oszczędnościowe, jakie mają przygotować resorty.

Wiceminister finansów: Nie będziemy oszczędzać na osłonach i wydatkach prorodzinnych
Wiceminister finansów: Nie będziemy oszczędzać na osłonach i wydatkach prorodzinnych
fot. Oleksiy Mark / / Shutterstock

We wtorek minister finansów Magdalena Rzeczkowska poinformowała, że na posiedzeniu rządu poprosiła ministrów o przygotowanie planu oszczędnościowego na wypadek dodatkowych niespodziewanych wydarzeń kryzysowych. Dodała, że decyzje o tym, gdzie i jak dużych oszczędności należy szukać, będą podejmowali ministrowie odpowiedzialni za poszczególne części budżetowe. "Umówiliśmy się na próg 5 proc. i jest to decyzja każdego z ministrów, w jakim zakresie te oszczędności będzie proponował i realizował" – powiedziała Rzeczkowska.

Soboń pytany w Programie Trzecim Polskiego Radia o to, na czym mają polegać plany oszczędnościowe resortów odparł, że ministrowie sami najlepiej wiedzą, na czym zaoszczędzić.

Zapewnił, że rząd na pewno nie będzie oszczędzać na trzech kwestiach: "Po pierwsze bezpieczeństwo, czyli wydatki na obronność; po drugie: różnego rodzaju osłony i wsparcie w sytuacji kryzysu energetycznego i wysokiej inflacji, wreszcie: kontynuacja wydatków prorodzinnych, czyli takich, które wzmacniają kondycję rodzin w tym trudnym okresie".

kmz/ drag/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto firmowe w Banku Millennium i zgarnij PREMIĘ

Otwórz konto firmowe w Banku Millennium i zgarnij PREMIĘ

Komentarze (4)

dodaj komentarz
podatnik-
Szanowne MF, podaję przykład innego źródełka majątki tych co sprywatyzowali PRL!
Kiedy zapłacą podatek od prywatyzacji PRLu? Oto przykład pierwszy z brzegu! Jest to odpowiedź czy warto było prywatyzować PRL? Posiadłość Staraka nad Jeziorem Drużno k/Elbląga! Owe jezioro jest rezerwatem przyrody (stanowiska lęgowe ptaków m.in.
Szanowne MF, podaję przykład innego źródełka majątki tych co sprywatyzowali PRL!
Kiedy zapłacą podatek od prywatyzacji PRLu? Oto przykład pierwszy z brzegu! Jest to odpowiedź czy warto było prywatyzować PRL? Posiadłość Staraka nad Jeziorem Drużno k/Elbląga! Owe jezioro jest rezerwatem przyrody (stanowiska lęgowe ptaków m.in. kormoranów), ale miało ten niefart, że miejsce spodobało się idealnemu biznesmenowi... Pobudował sobie posiadłość z lądowiskiem śmigłowca, mając w "głębokim poważaniu" rezerwat. Posiadłość ogrodzona kilkoma ogrodzeniami z najnowszą elektroniką i kablem indukcyjnym w glebie. Okolicy strzegą ochroniarze na koniach i quadach. Nie pozwolą nikomu zbliżyć się na mniej niż kilometr, mimo że Jerzy Starak nie jest właścicielem całego obszaru! Gdzie RPO gdzie Greenpeace, etc?
Właścicielem jest jeden z najbogatszych mieszkańców PRL'u bis - Jerzy Starak, do lipca 1990 tajny współpracownik Służby Bezpieczeństwa - jak wynika z dokumentów IPN, do których dotarł "Dziennik". Starak spotykał się z funkcjonariuszami SB w latach 80. Bezpieka zarejestrowała go jako tajnego współpracownika i nadała mu pseudonim „SJ” Pytanie nie powinno dotyczyć ile ma zapłacić podatku ale jak zdobył majątek?
tomkooo
czyli standardowo, zycie na kredyt, a co bedzie "potem" to nas nie obchodzi, my swoje nakradlismy ;)
lancealot
"Nie będziemy oszczędzać na osłonach i wydatkach prorodzinnych"

A na pewno nie przed wyborami"
peluquero
przy takiej kupie legislacji nie da się oszczędzić wiecej jak 10%, a nie czarujmy się nikt dodrukowanych oszczędzać za bardzo nie powinien, bo i po co :)

Powiązane: Tarcza antyinflacyjna

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki