REKLAMA

WhatsApp przekaże dane Facebookowi. Nie zgodzisz się, to nie wyślesz wiadomości

2021-02-23 09:40
publikacja
2021-02-23 09:40
fot. oasisamuel / Shutterstock

Użytkownicy WhatsAppa nie mają wyboru. Jeżeli chcą dalej korzystać z komunikatora, muszą zaakceptować nowy regulamin. Zmiany dotyczą przekazywania danych Facebookowi, po wyrażeniu zgody WhatsApp udostępni dane użytkownika – lokalizację, historię zakupów i płatności, numer telefonu, spis połączeń, adres e-mail.

WhatsApp, należący do Facebooka, od 15 maja zablokuje możliwość korzystania z podstawowych funkcji komunikatora osobom, które nie wyrażą zgody na nowy regulamin. Pierwotnie zmiany miały zostać wprowadzone od 8 lutego, jednak ruch Facebooka spotkał się z krytyką oraz oburzeniem użytkowników. W związku z tym WhatsApp wydłużył czas na akceptację nowych zasad.

Część użytkowników odwróciła się od komunikatora. Inne aplikacje do przesyłania wiadomości odnotowały wzrost pobrań Telegram został zainstalowany 63 mln razy w styczniu 2021 r. To cztery razy więcej niż w ubiegłym roku. Większym zainteresowaniem cieszy się także komunikator Signal.

WhatsApp nie usunie konta osobom, które nie wyrażą zgody na udostępnienie danych Facebookowi, ale dostęp do funkcji komunikatora będzie niewielki – użytkownicy nie będą mogli wysyłać i odczytywać wiadomości. Według nowego regulaminu WhatsApp będzie przekazywać Facebookowi dane m.in. o lokalizacji, historii zakupów i płatności, numerze telefonu, spisie połączeń, adresie e-mail, numerze telefonu.

– W najbliższych tygodniach w WhatsApp będzie wyświetlany baner zawierający więcej informacji, z którymi użytkownicy mogą zapoznać się w swoim tempie. W odpowiedzi na wszelkie niejasności związane z aktualizacją zapewniamy również dostęp do zbioru dodatkowych informacji. Na ostatnim etapie planujemy przypominać użytkownikom o konieczności zapoznania się z aktualizacją i zaakceptowania jej, aby nadal korzystać z WhatsApp – czytamy w komunikacie prasowym.

DF

Źródło:
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (16)

dodaj komentarz
barr
Niewielka strata. Interia: Według doniesień niemieckich mediów tamtejsze Federalne Biuro Policji Kryminalnej (BKA) używa prostej metody odczytu zaszyfrowanej komunikacji w ramach komunikatora WhatsApp.
tubak
Poziom tego forum jest co raz gorszy. Wyzywanie normalności od lewaków, teorie spiskowe itd. Trole pisowskie działają wpisując swoje głupoty.
jes
Za wpisy "all lives matter" facebook blokował konta. Ktoś jeszcze tego używa?
pstrzezek
Obie spółki mają jednego właściciela. Obie wymieniają się danymi od dawna (polecenie dodania na FB do znajomych osoby z WhatsApp) Rozwiązanie jest banalne. Nie lubisz nie używaj. Myślisz że ktoś cię kontroluje? To trochę za późno ta pobudka
remmah
Myślę, że to bardzo dobry moment na ograniczenie możliwości zbierania danych o użytkownikach i handlu nimi. Lepiej późno niż wcale.
ehalley
Porzucić w cholerę te wszystkie komunikatory. Ludzie zapomnieli o normalnych rozmowach przy kawie, na podwórku, na spocie, przez zwykłe połączenie GSM czy nawet od czasu do czasu te SMSy. Po co non stop być w kontakcie? Swoboda przepływu informacji i całe dorobienie gęby reklamowej w oparciu o zasoby ludzkie wypaczyło Porzucić w cholerę te wszystkie komunikatory. Ludzie zapomnieli o normalnych rozmowach przy kawie, na podwórku, na spocie, przez zwykłe połączenie GSM czy nawet od czasu do czasu te SMSy. Po co non stop być w kontakcie? Swoboda przepływu informacji i całe dorobienie gęby reklamowej w oparciu o zasoby ludzkie wypaczyło komunikację. Ile osób cieszy się naprawdę szczerze z widoku drugiej osoby na żywo? Czy ma z nią o czym porozmawiać tak, aby rozmowa była nacechowana emocjami (nawet jakimikolwiek)? Dzieliłem się kiedyś informacjami ze znajomymi i spotkania szurały po dnie. Dlaczego? Bo każdy już o wszystkim wiedział i elementu zaskoczenia czy emocji w rozmowie nie było. Nie było o czym porozmawiać bez powtarzania faktów. Porzucając częstą komunikację, rozmowy są zupełnie na innym poziomie :) Nawet humor jest lepszy.
lorelie
Gonić lewactwo !! To cenzura i szantaż większa niż w PRL !!
remmah
Co to ma wspólnego z lewactwem bądź prawactwem? Facebook jest międzynarodową korporacją, czerpiącą zyski ze sprzedaży danych użytkowników oraz unikającą uczciwego opodatkowania. Problemem jest raczej agresywny kapitalizm i niedostateczna ochrona prawna użytkownika.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki