WhatsApp - do sądu za wysyłanie spamu

WhatsApp od grudnia będzie podejmował kroki prawne przeciwko użytkownikom, którzy wysyłają spam - donosi brytyjski dziennik "The Independent".

Od grudnia WhatsApp oprócz blokowania, będzie podejmował kroki prawne przeciwko użytkownikom wysyłającym spam.
Od grudnia WhatsApp oprócz blokowania, będzie podejmował kroki prawne przeciwko użytkownikom wysyłającym spam. (fot. Dado Ruvic / Reuters)

WhatsApp jak na razie jedynie blokuje użytkowników, którzy poprzez komunikator wysyłają spam, zaśmiecając skrzynki odbiorcze innych użytkowników. Jak jednak informuje "The Independent", w zaktualizowanej sekcji FAQ na stronie internetowej należącego do Facebooka WhatsAppa pojawiła się informacja, że od 7 grudnia 2019 r. firma będzie podejmowała kroki prawne przeciwko użytkownikom używającym komunikatora do wysyłania masowych lub automatycznych wiadomości, czyli spamu.

Jak tłumaczy cytowany przez „The Independent” Carl Woog, rzecznik WhatsApp, aplikacja została zaprojektowana z myślą o prywatnych wiadomościach i firma zrobi wszystko, aby zapobiec przesyłaniu spamu.

WhatsApp jeszcze szczególnie chętnie wykorzystywany do wysyłania spamu, ponieważ z aplikacji na całym świecie korzysta już 1,5 mld użytkowników. Inaczej niż w przypadku Facebooka, autora postu nie można zablokować, ponieważ wiadomości są szyfrowane.

Na stronie internetowej komunikatora na początku roku opublikowana została tzw. biała księga, w której pojawiły się ostrzeżenia o blokowaniu użytkowników wysyłających spam, również za pomocą automatów.

– Walka ze spamem jest szczególnie ważna w okresie wyborów, kiedy pewne grupy mogą próbować za pomocą aplikacji wysyłać wiadomości na dużą skalę – komentuje rzecznik.

Na początku tego roku przedstawiciele WhatsAppa postanowili ograniczyć liczbę odbiorców pojedynczej wiadomości do pięciu. Funkcja była początkowo testowana w 2018 r. w Indiach, po fali fałszywych wiadomości rozsyłanych przez komunikator.

Marcin Kaźmierczak

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.