REKLAMA

Wernisaż wystawy pt. "Olbiński. Architekt czasu"

2016-09-01 12:00
publikacja
2016-09-01 12:00

Wernisaż wystawy pt. "Olbiński. Architekt czasu" rozpocznie się o godz. 19:00 w dniu 6 września br. i jest połączony z promocją nowej książki "Olbiński. Pasja plakatu", a także z dyskusją z udziałem Rafała Olbińskiego i Jakuba Moroza, Wicedyrektora TVP Kultura. Wystawa odbywa się w ramach XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdrój.

Wystawa stanowi prezentację 24 ikonografii Rafała Olbińskiego, w tym części wystawianych po raz pierwszy. Wystawa jest próbą prezentacji tej części twórczości, która jest wyraźnie zaangażowana społecznie. Jej celem jest ukazanie moralizatorskiego charakteru prac Artysty wyrażonego w jego krytycznym toku myślenia wobec rzeczywistości, jak również zmuszenie odbiorcy do konfrontacji z dostrzeganymi zjawiskami społecznymi. Poprzez alegorycznie przedstawione przez Artystę wydarzenia i procesy, wystawa ma prowokować pytania o współczesną kondycję Europejczyka i jego dalsze losy.

Wiodącym wątkiem, tak wystawy, jak i zaplanowanej dyskusji z udziałem Artysty, będzie refleksja nad stanem współczesnego społeczeństwa europejskiego, a także nad odpowiedzialnością jednostek i zbiorowości za procesy kształtujące "nowy humanizm europejski".

Po dyskusji będzie możliwość nabycia książek ze specjalnej limitowanej edycji i uzyskanie autografu Artysty, a także możliwość zakupu sygnowanych inkografii.

Organizatorem wydarzenia jest:

ICC oraz Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdrój

Mecenat nad wystawą objęli:

REESCO

MURAPOL S.A.

Patronem medialnym wystawy są:

RMF Classic i Bankier.pl

Źródło:
Tematy
Wybierz BMW X5 w leasingu 106%

Wybierz BMW X5 w leasingu 106%

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki