REKLAMA

Węgry trzymają się mocno. Wzrost o prawie 4%

2014-08-14 09:11
publikacja
2014-08-14 09:11

Jednym z bohaterów dnia obfitującego w dane o wzroście PKB są Węgry. Nad Balatonem gospodarka rośnie najszybciej od 2006 r.

Węgry trzymają się mocno. Wzrost o prawie 4%
Węgry trzymają się mocno. Wzrost o prawie 4%
/ Theta/Bankier.pl

W drugim kwartale tego roku PKB Węgier wzrósł w ujęciu rocznym o 3,9% wobec wzrostu o 3,5% w pierwszym kwartale. To najlepszy wynik od pierwszego kwartału 2006 r. Analitycy spodziewali się odczytu na poziomie 3,5%.

W ujęciu kwartalnym gospodarka nad Balatonem urosła o 0,8% wobec odnotowanych w pierwszym kwartale 1,1%.

Jak stwierdził urząd statystyczny KSH, węgierska gospodarka rosła przede wszystkim dzięki „dobrej kondycji przemysłu i budownictwa”. Opublikowane dzisiaj dane są jedynie wstępnym szacunkiem – na szczegółowe należy poczekać do 3 września.

Z kolei w Czechach PKB rok do roku wzrósł o 2,6% wobec spodziewanego powtórzenia wyniku z pierwszego kwartału (2,9%). W ujęciu kwartalnym nasi południowi sąsiedzi zaliczyli brak zmiany PKB wobec spodziewanego wzrostu o 0,2% i 0,8% w pierwszym kwartale.

Na Słowacji PKB wzrósł o 2,5%, co było wynikiem o 0,2 pp. lepszym od oczekiwań oraz o 0,1 pp. gorszym od odczytu z pierwszego kwartału.

Solidny zawód zgotowała Rumunia, gdzie PKB wzrósł jedynie o 1,2%. Rynkowy konsensus zakładał przynajmniej 3,5%, co i tak byłoby wynikiem gorszym od odnotowanego w pierwszych trzech miesiącach roku (3,8%).

Odczyt PKB Polski za drugi kwartał poznamy dziś o 10.00. Godzinę później rozwój gospodarczy w krajach UE podsumuje Eurostat.

O wzroście gospodarczym w drugim kwartale poinformowały już cztery największe gospodarki strefy euro – Niemcy, Francja, Włochy i Hiszpania.

/mz

Tematy
Zrealizuj plany dzięki Pożyczce Internetowej. RRSO: 9,04%

Zrealizuj plany dzięki Pożyczce Internetowej. RRSO: 9,04%

Komentarze (14)

dodaj komentarz
~Nadgóral
Niech nasi przywódcy jadą po naukę do premiera Węgier, jak trzeba działać na rzecz swego narodu.
~ja
Po prostu kryzys się kończy. Jak zanurkowali ostro w dół minus kilkanaście procent to teraz jest z czego się odbić...
~kimdzongtusk
Na Węgrzech rzadzą Węgrzy, którzy dbają o swoje Państwo i obywateli, nie bojąc się podejmować trudnych decyzji. Jak Orban pognał banksterskich pasożytów to i MFW i BŚ krzyczał, że Węgry cofną się do czasów kamienia łupanego, że ucieknie kapitał etc. Media aż się zapluwały, że Orban to albo mocher, albo faszysta, albo jakiś inny skrajny Na Węgrzech rzadzą Węgrzy, którzy dbają o swoje Państwo i obywateli, nie bojąc się podejmować trudnych decyzji. Jak Orban pognał banksterskich pasożytów to i MFW i BŚ krzyczał, że Węgry cofną się do czasów kamienia łupanego, że ucieknie kapitał etc. Media aż się zapluwały, że Orban to albo mocher, albo faszysta, albo jakiś inny skrajny prawicowiec.Niestety, w Polsce nie rządzą Polacy :-(
~reunion
jak na razie są na poziomie pkb takim jak mieli w 2006, poza tym 1,5r temu byli prawie 3% na minusie (nie mówiąc już o -8% w 2009) , jak się mocno spada to i później jest trochę mocniejsze odbicie, ot tyle
~SmoczekW
W moich oczach Orban (prawicowiec, proszę nie mylić w tym miejscu PiS, SP, PR z prawicą) "pognał" socjalistów (którzy mieli wsparcie MFW i BŚ) i po restrukturyzacji Państwo Węgierskie zaczyna wychodzić na prostą i jeśli polityka taka będzie kontynuowana to mogą Węgrzy z optymizmem patrzeć w W moich oczach Orban (prawicowiec, proszę nie mylić w tym miejscu PiS, SP, PR z prawicą) "pognał" socjalistów (którzy mieli wsparcie MFW i BŚ) i po restrukturyzacji Państwo Węgierskie zaczyna wychodzić na prostą i jeśli polityka taka będzie kontynuowana to mogą Węgrzy z optymizmem patrzeć w przyszłość.
~SmoczekW odpowiada ~reunion
Ignorancja czy manipulacja? Orban wygrał wybory w 2010.
~reunion odpowiada ~SmoczekW
ale czy ja coś wspomniałem o orbanie w kontekście 2009r ??????, ale jak już to wspomnę -> była następna zwała rok, dwa po tym jak zaczął rządzić, ale trudno powiedzieć czy to jego sprawa czy pokłosie rządów socjalistów, tak samo trudno ocenić czy teraźniejsze odbicie wynika z jego geniuszu czy też z prostego odreagowania po spadkach,ale czy ja coś wspomniałem o orbanie w kontekście 2009r ??????, ale jak już to wspomnę -> była następna zwała rok, dwa po tym jak zaczął rządzić, ale trudno powiedzieć czy to jego sprawa czy pokłosie rządów socjalistów, tak samo trudno ocenić czy teraźniejsze odbicie wynika z jego geniuszu czy też z prostego odreagowania po spadkach, przyszłość pokaże.
~lutek odpowiada ~SmoczekW
....socjalista =żydostwo ...! ot całe nieszczęście , ....i nie rozwiązany problem .....
~Macek odpowiada ~reunion
a ty durnoto z czego masz z porzyczek tusk on juz na was zrobil kupe niemiaszek
~Blobik odpowiada ~Macek
"Nie znam się, nie umiem czytać ze zrozumieniem, to się wypowiem" xD

Powiązane: Niemcy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki