REKLAMA

Weekendowe rekordy bitcoina. 24 tys. dolarów zdobyte

Marcin Dziadkowiak2020-12-19 19:33, akt.2020-12-21 06:26zastępca redaktora naczelnego Bankier.pl
publikacja
2020-12-19 19:33
aktualizacja
2020-12-21 06:26
fot. Visual Generation / Shutterstock

Notowania bitcoina biją kolejne rekordy wszech czasów w pierwszy dzień ostatniego przed Świętami Bożego Narodzenia weekendu. Na giełdzie Bitfinex po raz pierwszy przekroczyły poziom 24 tys. dolarów. W poniedziałek kurs bitcoina stabilizuje się tuz pod poziomem 24 tys. dolarów.

W ubiegłym tygodniu bitcoin wyrwał się z trzytygodniowego letargu, z animuszem przebił poziom 20 tys. dolarów, rozpoczynając bicie nowych rekordów wszech czasów. Nie inaczej było w sobotę, kiedy po piątkowym odpoczynku przekroczył kolejną okrągłą granicę – poziom 24 tys. dolarów.

/ Tradingview

W dalszej części weekendu kurs nieco się cofnął, lecz jedynie do 23 500 USD. W poniedziałkowy poranek ponownie obserwujemy, jak bitcoin podchodzi pod 24 000 USD.

Dla traderów nie jest niespodzianką, że zmienność bitcoina rośnie w czasie weekendu. Ta tendencja zaznaczyła się wyraźnie w ostatnich tygodniach, w których znaczące ruchy cenowe występowały właśnie w trakcie weekendów.

Ostatnie dni natomiast przyniosły znaczne przyspieszenie wzrostów na bitcoinie, którego notowania rosną niemal pionowo. To pokazuje oczywiście siłę trendu wzrostowego, ale równocześnie tego typu ruchy cenowe są charakterystyczne dla ostatniej fazy wzrostów cen aktywów finansowych, po których następuje znacząca korekta. Niezwykle trudno jest jednak przewidzieć, kiedy taka korekta się rozpocznie. Może to być równie dobrze poziom 25 tys. dolarów, jak i 30 tys. dolarów.

Dlatego eksperci ostrzegają, że inwestorzy powinni zachować ostrożność przy włączaniu do trendu w tego typu momentach. W trakcie poprzednich silnych fal wzrostów ceny bitcoina, korekty kursu o 30 proc. nie były rzadkością. Po takich korektach często bitcoin jednak ponownie wracał do wzrostów.

Mocnym wsparciem dla kursu bitcoina, jeśli nastąpi taka korekta, powinien stać się poziom 18-19 tys. dolarów, gdzie kurs bitcoina konsolidował się, zbierając siły do pobicia rekordu z grudnia 2017 roku. Jest bowiem pewną reguła, że ostatnie, niemal wertykalne fazy wzrostów, bardzo często są w całości znoszone w następującej po nich korekcie. Tak dzieje się np. w ostatnich miesiącach na złocie, którego kurs w sierpniu wzrósł z poziomu 1800 dolarów do blisko 2100 dolarów, w następnie w ciągu czteromiesięcznej korekty spadł ostatnio, na krótki czas, poniżej 1800 dolarów.

/ Tradingview

Eksperci zwracają również uwagę na pewną historyczną zależność, zgodnie z którą dominacja bitcoina na całym rynku kryptowalut osiągała swój szczyt w grudniu, podczas gdy pierwszy kwartał stał pod znakiem dominacji „altcoinów”, czyli pozostałych kryptowalut.

Źródło:
Marcin Dziadkowiak
Marcin Dziadkowiak
zastępca redaktora naczelnego Bankier.pl

Zastępca redaktora naczelnego Bankier.pl. Już w czasie studiów na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu rynki kapitałowe stały się jego pasją, która pozwoliła mu rozpocząć pracę w Bankier.pl i rozwijać dział giełdowy. Zainteresowanie sprawami krajowymi i zagranicznymi pozwoliło mu także spełnić się w pracy w prowadzeniu newsroomu. Aktualnie odpowiedzialny za dział Newsroom, chce, aby Bankier.pl był wciąż najlepszym źródłem informacji, nie tylko dla inwestorów giełdowych.

Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (55)

dodaj komentarz
lightning_network
O żesz ty, orzeszku - to się dzieje naprawdę!

https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-12-20/musk-inquires-about-moving-large-transactions-to-bitcoin

:D
lightning_network
czy Bankier.pl raczy wreszcie dołożyć kurs Bitcoina do głównej strony, hę?
(kto jest za: zielona łapka)
lightning_network
Dlaczego rośnie? Można zadawać takie pytania - o ile nie zna się dzisiejszego tweetu Elona Muska:

https://twitter.com/elonmusk/status/1340581313406001153

ROTFL
harrytracz
Tweet jest z 20 a zielona dzida w góre była 16. Trend wzrostowy jeszcze wcześniej.
lightning_network odpowiada harrytracz
chodzi o proces powolnej (ale jednak) zmiany nastawienia osób wpływowych...
bankster-kreator
Bekę mam z tego, że jeszcze ostatnio jak pojawiały się artykuły na bankierze na temat Bitcoina i stał około 10k to prawie nikt w komentarzach o nim nie pisał a teraz ile komentarzy. Wszyscy nagle znawcy od Bitcoina się znaleźli ...
meryt
Komentarze (26)

"Jeszcze wczoraj rano za jednego bitcoina na amerykańskiej giełdzie Mt. Gox płacono ponad 1.200 USD."

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Niedzielny-krach-na-rynku-bitcoina-3003634.html
holden7 odpowiada meryt
Genialne te komentarze z 2013.
Dzięki za link :-)
harrytracz
No to kolejna próba Short 23352 S/L 24600
Drugie zlecenie oczekujące 22200 S/L 23100
Upubliczniamy żeby nie było że ściemniałem.
Lewar 2:1
meryt
harrytracz "Upubliczniamy żeby nie było że ściemniałem"

Ściemniasz, że będzie spadać.
Jest trwały trend wzrostowy :)

Powiązane: Bitcoin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki