REKLAMA
BADANIE

„Po co i jak inwestować w złoto? Nie tylko dla początkujących”. Nowy webinar Bankier.pl

Michał Żuławiński2020-06-22 17:08analityk Bankier.pl
publikacja
2020-06-22 17:08

Już 8 lipca kolejny webinar organizowany przez redakcję Bankier.pl. Poświęcimy go inwestowaniu w złoto, które od lat rozpala wielkie emocje. Czy warto kupować złoto? Jak kupić złoto fizyczne, a jak „papierowe”? Ile powinno być złota w portfelu inwestycyjnym i jak kryzys wpływa na atrakcyjność tego metalu?

„Po co i jak inwestować w złoto? Nie tylko dla początkujących”. Nowy webinar Bankier.pl
„Po co i jak inwestować w złoto? Nie tylko dla początkujących”. Nowy webinar Bankier.pl
/ Bankier.pl

O tym wszystkim w środę, 8 lipca o godz. 18:00, opowie prowadzący webinar - Krzysztof Kolany, główny analityk Bankier.pl (zapisz się na webinar »), który od lat wnikliwie śledzi rynek złota i wszystko, co z nim związane.

Będzie to już trzecie z kolei wydarzenie, w ramach którego czytelnicy Bankier.pl mają szansę nie tylko wziąć udział w wirtualnym "wykładzie" prowadzonym na żywo przez specjalistę i praktyka, ale też zadać mu pytanie w trakcie sesji pytań i odpowiedzi. Poprzednie dwa webinary dotyczyły kryzysu 2020 r. na tle 2008 r. oraz inwestowania i oszczędzania w świecie zerowych stóp procentowych.

fot. / / Bankier.pl

Dlaczego warto wziąć udział?

Wokół złota przez ostatnie lata narosło wiele inwestycyjnych mitów. Część inwestorów i ekonomistów uważa je za „barbarzyński relikt”, inni z kolei nie wyobrażają sobie portfela inwestycyjnego bez choćby drobnej ilości tego metalu. Temat złota zazwyczaj cieszy się szczególną popularnością w momencie wzrostu cen kruszcu, kryzysu gospodarczego czy podwyższonej inflacji. Ze wszystkimi trzema czynnikami mamy do czynienia właśnie teraz!

Reklama

Pierwsza część webinaru poświęcona będzie złotu, jego właściwościom oraz atrakcyjności jako aktywa inwestycyjnego. Następnie prowadzący przejdzie do omówienia roli złota w portfelu inwestycyjnym. Uczestnicy otrzymają również praktyczną wiedzę dotyczącą tego, jak bezpiecznie inwestować w złoto fizyczne oraz jego „papierowe” odpowiedniki.

Ostatnie 30 minut webinaru przeznaczone zostanie na sesję pytań i odpowiedzi. Poprzednie webinary Bankier.pl pokazały, że chętnie korzystają Państwo z możliwości skierowania do prowadzącego indywidualnego zapytania. Sporo pytań dotyczyło właśnie złota, któremu tym razem poświęcić będziemy mogli całe pół godziny.

Webinar jest płatny. Szczegółowe informacje na ten temat oraz możliwość zapisów - tutaj.

Dzięki webinarowi dowiesz się:

  • Czym jest złoto i po co się je kupuje?
  • Jaka jest rola złota w portfelu inwestycyjnym?
  • Jak inwestować w złoto fizyczne?
  • Jak spekulować złotem „papierowym”?

O prowadzącym

Webinar poprowadzi Krzysztof Kolany, główny analityk Bankier.pl. Krzysztof jest analitykiem rynków finansowych i gospodarki. W zakresie jego zainteresowań leżą zarówno Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, jak i rynki zagraniczne: Nowy Jork, Londyn i Frankfurt. Specjalizuje się w rynkach metali szlachetnych oraz monitoruje politykę najważniejszych banków centralnych. Analizuje wpływ sytuacji gospodarczej na notowania akcji, kursy par walutowych i ceny surowców.

Krzysztof Kolany jest trzykrotnym laureatem organizowanego przez NBP prestiżowego konkursu im. W. Grabskiego dla dziennikarzy ekonomicznych w kategoriach dziennikarstwo internetowe (2010) oraz polityka pieniężna i stabilność finansowa (2018 i 2019). Otrzymał także tytuł Herosa Rynku Kapitałowego 2016 przyznawany przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Dotychczasowe publikacje Krzysztofa Kolanego odnajdą Państwo m.in. na stronie autora.

Gorąco zachęcam do wzięcia udziału w lipcowym webinarze. Ci z Państwa, którzy nie będą mogli połączyć się z nami online 8 lipca o 18:00, otrzymają dostęp do nagrania, by móc obejrzeć je później.

Źródło:
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
w3cache
Zloto to przede wszystkim ochrona przez inflacja. Oszczednosci dlugoterminowe (na 10 lat lub dluzej) najlepiej trzymac w zlocie, zwlaszcza w czasach gdy oprocentowanie lokat jest bliskie zeru.
Najlepiej trzymac zloto samemu w postaci monet, tylko trzeba je dobrze ukryc na wypadek kradziezy. Na szczesie kilka uncji zlota nie jest
Zloto to przede wszystkim ochrona przez inflacja. Oszczednosci dlugoterminowe (na 10 lat lub dluzej) najlepiej trzymac w zlocie, zwlaszcza w czasach gdy oprocentowanie lokat jest bliskie zeru.
Najlepiej trzymac zloto samemu w postaci monet, tylko trzeba je dobrze ukryc na wypadek kradziezy. Na szczesie kilka uncji zlota nie jest trudno dobrze ukryc.
A jesli chciec zarobic to lepiej kupowac:
- srebro - ktore jest obecnie bardzo tanie a zmiany ceny srebra sa zwykle kilkakrotnie wieksze niz zlota,
- akcje kopaln zlota - rowniez obecnie bardzo tanie, a po ostatnich wzrostach cen zlota kopalnie w koncu staja sie dochodowe i jesli trend sie utrzyma (a wszystko wskazuje ze sie utrzyma) to beda to istne "kopalnie zlota".

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki