REKLAMA

We wrześniu przybyło rachunków inwestycyjnych

2011-10-11 09:40
publikacja
2011-10-11 09:40

Po niewielkim spadku liczby rachunków maklerskich w sierpniu, inwestorzy we wrześniu zwiększyli swoją aktywność i w biurach maklerskich przybyło blisko 1,8 tys. nowych rachunków inwestycyjnych.


Na koniec ubiegłego miesiąca uczestnicy Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych – banki i biura maklerskie - prowadzili ich łącznie 1.517.466. Licząc od początku bieżącego roku liczba rachunków maklerskich zwiększyła się o ponad 40 tysięcy.


We wrześniu nie obserwowaliśmy gwałtownych zmian w liczbie rachunków u poszczególnych brokerów. Zmiany oscylowały wokół liczby maksymalnie kilkuset rachunków.

W ujęciu liczbowym najwyższy miesięczny wzrost liczby rachunków zanotował Dom Inwestycyjny BRE Banku, w którym we wrześniu liczba prowadzonych kont zwiększyła się o 731. Drugie w kolejności było Biuro Maklerskie Alior Banku, którego liczba rachunków wzrosła o 504 w porównaniu do ubiegłego miesiąca. Trzeci najwyższy miesięczny przyrost liczby rachunków inwestycyjnych odnotował NOBLE Securities ze wzrostem na poziomie 365 rachunków.


Pod względem liczby prowadzonych rachunków liderem na koniec września 2011 r. był DI BRE Banku, który prowadził 295.446 rachunków. Na drugim miejscu uplasował się Centralny Dom Maklerski Pekao SA z liczbą 216.482 rachunków, a na trzecim – DM Pekao SA (188.896 rachunków).



/ Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych
Źródło:Informacja prasowa
Tematy
Sprawdź o ile mniej możesz płacić!

Sprawdź o ile mniej możesz płacić!

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~adam
szkoda czasu na lokaty, w noble sa tak dobre fundusze, ze ja w ogole nie widze potrzeby trzymania pieniedzy na lokacie

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki