We Francji maseczki obowiązkowe także na zewnątrz w dziesiątkach miast

2020-08-03 18:14
publikacja
2020-08-03 18:14
fot. kovop58 / Shutterstock

W setkach francuskich gmin i miejscowości lokalne władze wprowadziły dodatkowe obostrzenia i obowiązek noszenia masek w miejscach publicznych na zewnątrz - wynika z zestawienia dziennika "Le Parisien". Wiele z nich to miejsca popularne wśród turystów.

Najwięcej lokalnych regulacji dotyczących maseczek jest w Bretanii, gdzie sytuacja epidemiologiczna należy do najcięższych. Dodatkowe regulacje wprowadzono w ponad 100 gminach regionu. Większość z nich wchodzi w życie od poniedziałku.

Przyjęte przez lokalne władze zasady różnią się od siebie, ale w większości dotyczą określonych miejsc, gdzie gromadzą się ludzie - najczęściej chodzi o rynki i bazary. Ale restrykcjami objętych jest też wiele plaż na zachodnim wybrzeżu Francji, jak na przykład w Biarritz, La Rochelle i Bayonne, a także na obleganych przez turystów promenadach nad Loarą.

Choć wprowadzone 20 lipca krajowe prawo nakazuje we Francji noszenie masek jedynie w zamkniętych pomieszczeniach, wzrost liczby infekcji i pojawienie się setek nowych ognisk wirusa skłoniło samorządy do wprowadzenia ściślejszych ograniczeń. Rośnie także presja na francuski rząd, by wprowadził dodatkowe restrykcje. Premier kraju Jean Castex publicznie wykluczał możliwość przywrócenia we Francji pełnej kwarantanny, jaka obowiązywała w kraju od marca do maja.

W ciągu ostatniego tygodnia we Francji wykryto ponad 7 tys. przypadków Covid-19. W ciągu ostatnich trzech dni lipca - ostatnich, z których dostępne są dane - liczba infekcji przekraczała 1,3 tys. dziennie. (PAP)

osk/ kar/

Źródło:PAP
Tematy
Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Komentarze (2)

dodaj komentarz
masekrut555
Jedziemy z tym koksem

Zachodnie niewolnictwo XXI wieku :D
carlito1
To jest na prawdę ciężka choroba umysłowa...

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki