REKLAMA

Warszawa wprowadzi zakaz picia alkoholu na Bulwarach Wiślanych?

2021-06-22 06:31
publikacja
2021-06-22 06:31
Warszawa wprowadzi zakaz picia alkoholu na Bulwarach Wiślanych?
Warszawa wprowadzi zakaz picia alkoholu na Bulwarach Wiślanych?
fot. Jacek Łagowski / / FORUM

Bulwary dla wszystkich, a nie dla wybranych - apeluje stołeczna radna Anna Auksel-Sekutowicz (KO). Proponuje wprowadzenie tam całkowitego zakazu picia alkoholu poza lokalami gastronomicznymi w miesiącach letnich od czerwca do sierpnia. Radny PiS Maciej Binkowski jest przeciw.

"Przez dwa ostatnie miesiące służby wystawiły ponad 500 mandatów za łamanie zakazu spożywania alkoholu na bulwarach" - zaznaczyła w rozmowie z PAP radna. Dodała też, że otrzymuje coraz więcej skarg od mieszkańców Powiśla. "Szczególnie osób starszych czy rodzin z małymi dziećmi, którym hordy młodych ludzi zakłócają spokój oraz odbierają przyjemność wieczornych letnich spacerów" - dodała.

Propozycją radnej rozwiązanie hybrydowe, tzn. całkowity zakaz picia alkoholu poza lokalami gastronomicznymi w miesiącach letnich. "Właściciele ogródków dbają o bezpieczeństwo i odpowiadają za porządek wokół. Największy bałagan pozostaje po imprezujących w godzinach nocnych" - wyjaśniła radna.

Chcąc poznać zdanie mieszkańców udostępniła na swoim profilu w mediach społecznościowych ankietę na ten temat. "Zależy mi na utrzymaniu takiego kierunku rozwoju Bulwarów Wiślanych, który przywróci w tym miejscu bezpieczeństwo i ich rekreacyjny, wypoczynkowy charakter. Wiem, że warszawiacy coraz głośniej apelują, aby nad Wisłą zniknęły bójki, rozboje, wrzaski, chuligańskie wybryki i całonocne libacje" - napisała Anna Auksel–Sekutowicz. "Nie chcę być obojętna na potrzeby warszawiaków, pragnę, aby partycypowali w planowanych zmianach, dlatego przeprowadziłam na Facebooku ankietę, z której wynika, że taka hybryda mogłaby być najlepszym dla ogółu rozwiązaniem" – dodała.

Przeciw wprowadzeniu zakazu wypowiedział się w rozmowie z PAP radny PiS Maciej Binkowski. "Jestem przeciwnikiem utrzymywania tego zakazu. Utrzymywanie go tylko po to, by łatwiej i wygodniej administrować tymi miejscami jest pójściem na łatwiznę. Należałoby ucywilizować bulwary" – podkreślił.

W podobnym tonie w komentarzach pod ankietą wypowiadają się mieszkańcy. "Jestem za całkowitą liberalizacją w tym miejscu. Czym różni się gość +pod wpływem+ w ogródku od tego 3 metry dalej? A jak wyjdzie z lokalu i zacznie rozrabiać to już jest OK?" - napisał jeden z internautów.

Zanim wybuchła pandemia i wprowadzone zostały obostrzenia, na Bulwarach Wiślanych nie obowiązywał zakaz spożywania alkoholu. Sytuacja zmieniła się w 2020 roku, kiedy to warszawscy radni zakazali picia alkoholu zarówno na bulwarach, jak i na Poniatówce na praskim brzegu Wisły. Pierwotnie obostrzenia miały obowiązywać do czerwca, jednak zostały przedłużone bezterminowo.

"Będą tak długo obowiązywać, zanim rząd nie ogłosi końca pandemii" - powiedziała stołeczna radna.(PAP)

Autorka: Marta Stańczyk

mas/ jann/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (7)

dodaj komentarz
forfun
Tytuł - zdanie twierdzące ze znakiem zapytania na końcu.
Czy to jakaś nowa moda?
klux777
Pewnie zamknąć tych studentów od razu do więzienia za chęć wypicia piwka pod chmurką. Przypominam wszystkim prawdziwym Polakom, że zakaz spożywania alkoholu wprowadzono przez komuchów w stanie wojennym i na potrzeby stanu wojennego. Co już nie przeszkadzają Wam komusze ustawy co? Fakt, że nie potrafią pić Polacy ale Pewnie zamknąć tych studentów od razu do więzienia za chęć wypicia piwka pod chmurką. Przypominam wszystkim prawdziwym Polakom, że zakaz spożywania alkoholu wprowadzono przez komuchów w stanie wojennym i na potrzeby stanu wojennego. Co już nie przeszkadzają Wam komusze ustawy co? Fakt, że nie potrafią pić Polacy ale to nie tylko młodzi. Ktoś dał przykład?
adrian76
PO chyba narzeka na nadmiar głosów albo jest totalnie oderwana od rzeczywistości. Na Bulwarach można pić alkohol nawet teraz, tylko trzeba uważać, aby nie złapali. Kiedy politycy zrozumieją, że chodzi o to, aby ucywilizować miejsce spotykania się młodych ludzi, a nie wprowadzać kolejne fikcyjne zakazy i uczyć, że PO chyba narzeka na nadmiar głosów albo jest totalnie oderwana od rzeczywistości. Na Bulwarach można pić alkohol nawet teraz, tylko trzeba uważać, aby nie złapali. Kiedy politycy zrozumieją, że chodzi o to, aby ucywilizować miejsce spotykania się młodych ludzi, a nie wprowadzać kolejne fikcyjne zakazy i uczyć, że prawo jest od tego, by je skutecznie omijać?
3456
ha ha ha niech piją szczepionki .
lorelie
****ć KO czy PO czy Obywateli czy białego noska Trzaskowskyego. Ludzie was zmiotą na śmietnik historii.
krrzysiek2
a modliłeś się już za kaczyńskich dzisiaj? jak jędraszewski kazał? Wolę być gorszym sortem niż głupszym sortem... Na śmietniku historii to niedługo wyląduje kaczor-mlaskacz...

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki