Warszawa tonąca w bieli i czerwieni

Warszawa tonąca w bieli i czerwieni, rozentuzjazmowani kibice i piękna ceremonia otwarcia - tak portugalskie media komentują pierwszy dzień Euro 2012. Na razie opinie są niemal wyłącznie pozytywne.

Polscy kibice zrobili na Portugalczykach spore wrażenie jeszcze przed rozpoczęciem turnieju. Korespondent dziennika sportowego "Bola" donosił o tłumie biało-czerwonych fanów piłki nożnej, którzy wypełniali stolicę na długo przed pierwszym gwizdkiem. Pisał także o wszechobecnym Fryderyku Chopinie "w wersji kibicowskiej". "Bola" zauważa także, że w Warszawie obyło się bez większych incydentów, a służby mundurowe są bardzo dyskretne.

Telewizja SIC Noticias podkreśla z kolei, że uroczystość otwarcia mistrzostw była przepełniona kolorami, tańcem i muzyką. Choreografia łączyła sceny związane ze sportem i kulturą, dziedzictwo narodowe i historia przeplatały się z nowoczesnością. SIC informuje też, że hymny Polski i Grecji odśpiewał 75-osobowy Chór Uniwersytetu Warszawskiego. O imponującym otwarciu pisze na swoich stronach internetowych także dziennik sportowy "Record". A "Bola" z kolei konkluduje: "To była szybka, ale piękna ceremonia. A teraz już - piłka w grze".

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Adriana Bąkowska, Lizbona/ab

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 1,1% XII 2018
PKB rdr 5,1% III kw. 2018
Stopa bezrobocia 6,2% I 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 274,95 zł XII 2018
Produkcja przemysłowa rdr 2,8% XII 2018

Znajdź profil